Seyhan Belediyesi'nden İkinci Kentsel Dönüşüm Hamlesi

Seyhan Belediyesi'nden İkinci Kentsel Dönüşüm Hamlesi

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Barbaros ve Bey mahallerinde planlanan 5 bin konutluk ikinci adım için çalışmaların başladığını söyledi.

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Barbaros ve Bey mahallerinde planlanan 5 bin konutluk ikinci adım için çalışmaların başladığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kentsel dönüşüm insanı yücelten bir projedir’ prensibini kendilerine ilke edindiklerini belirten Belediye Başkanı Azim Öztürk, “Plansız ve salaş yapılaşmanın bulunduğu bölgelerde kentsel dönüşüm çalışması yapıp her şeyin en güzeline layık olan Adanalılara dünya standartlarında yeşillikler içerisinde modern konutlar inşa ediyoruz.” dedi.

Azim Öztürk, Adana’da geçmişi çok eskilere uzanan plansız yapılaşmalar inşa edildiğini belirterek, “Bu ihmallerin sonucu olarak şehrimizin pek çok bölgesinde salaş ve projesiz konutlar yükselmiştir. Başlattığımız ‘kentsel dönüşüm’ hamlesiyle ihmal edilmiş bölgelerde zengin sosyal donatıya sahip, yeşillikler içerisinde, depreme dayanıklı yeni konutlar yükselmesini sağlayacağız.” diye konuştu.

İKİNCİ ADIMDA 6 BİN KONUT İNŞA EDİLECEK

Başkan Öztürk, tamamlandığında 10 bin yeni konutun yükseleceği Barış ve İsmet Paşa Mahalleleri’ndeki kentsel dönüşümün ikinci adımının ‘Barbaros ve Bey Mahalleleri’nde başlayacağı müjdesini verdi. Başkan Öztürk, bölgede ilk aşamada ‘Barbaros–Bey Mahallesi Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosu’ kurulduğunu belirterek, “Bu büroda belediyemizde görevli teknik personel görevlendirilmiştir. Kentsel dönüşüm çalışması yapacağımız bölgenin arazi zemin etütleri yapıldı. Proje alanındaki binaların durum güncellemesi tamamlandı. Arkadaşlarımız bölgede halen kentsel dönüşüm neticesinde kamulaştırılacak binaların fiyat değerlemelerini yapmaktadır.” diye konuştu.

İnşa edilecek olan yeni konutlarla ilgili kat ve vaziyet planı çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Azim Öztürk, “Yeni kentsel dönüşüm alanında da bölgemizin iklim koşullarına ve halkımızın yaşam standartlarına uygun konutlar inşa edilecektir. Adana’da kentsel dönüşümü gerçekleştiren ilk belediye olmamız bize ciddi avantajlar sağlıyor. Halkımız Barış ve İsmet Paşa’da bir yıl içinde yükselen yeni konutları gördüğü için ikinci adım kentsel dönüşüm çalışmasında bize son derece yardımcı oluyor. Halkımızın güveni tam. Kentsel dönüşümün en sağlıklı ve güvenli şekilde Seyhan Belediyesi eliyle yapılacağına inanıyorlar.” dedi.

BİR YILDA BİN 400 KONUT İÇİN HER GÜN BİN İŞÇİ ÇALIŞIYOR
Başkan Öztürk, “Toplamda 15 bin konut yapılması planlanan bölgede birinci etap birinci kısımda temeli atılan bin 400 konut inşaatı farklı branşlarda her gün bin işçimizin aralıksız çalışmasıyla bir yıl içinde tamamlanacak. Birinci etap birinci kısım binaların tamamlanması ve hak sahiplerine tesliminin ardından birinci etap ikinci kısım çalışmasına geçilecek. Bu çerçevede bölgede bin 212 yeni konut daha inşa edilecek.” ifadelerini kullandı.
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.