Seydişehir'de madde bağımlılığına karşı bir olacaklar

Seydişehir'de madde bağımlılığına karşı bir olacaklar

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, resmi ve özel kurumlarla işbirliği yaparak çocuk istismarı, suça sürüklenme ve madde bağımlılığına karşı durma konularında etkin rol oynamak amacıyla çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Konya Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü İbrahim Akyüz, İl Müdür Yardımcıları Nurettin Ulaş, Mahmut Kılınç, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ı ziyaret ederek, Seydişehir’de yeni açılacak Sosyal Hizmet Merkezi (SHM) yeri, işleyişi ve çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Konya Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü heyeti Kaymakam Aydın Erdoğan’ı ziyaret ederek hizmet binası açılması planlanan alanlarda incelemelerde bulundu. Başkan Tutal; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından İlçede açılması planlanan Sosyal Hizmetler merkezinin ilçe açısından önemli olduğunu belirterek, birimin açılması için her türlü desteği vereceğini söyledi. Belediye Başkanı Mehmet Tutal; Seydişehir’de açılması planlanan sosyal hizmetler merkezi için gerekli çalışmaların yapıldığını. Yer konusunda alternatif olan bir kaç mekana bakıldığını gerekli fizibilitelerin görüşüldüğünü söyledi.

KONYA'YA GİTMEDEN HİZMET ALINACAK

Konya Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından verilen hizmetlerin Seydişehir’de yaşayan vatandaşlara daha kolay ve hızlı ulaşabilmesi için bir çalışma başlattıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; İlçemizde yaşayan engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çalışıyoruz. SHM’de İlçemizde korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç birey ve aileler tespit edilerek desteklenmesi sağlanacak. Evde Bakım Hizmeti (engelli maaşının bağlanması), doğum yardımı, korunmaya muhtaç çocuk hizmetleri, erken yaşta evlilik, kadına şiddet, eşi cezaevinde olan ailelere ekonomik destek, hasta ve engelli bakımı desteği, alan taramaları yaparak sosyal hizmet ve yardıma ihtiyaç duyan birey ve aileleri artık Konya’ya gitmeden ilçemizde hizmet alabilecek” dedi.

YERİNDE VE ZAMANINDA MÜDAHALE

Açılacak olan hizmet merkezinde risk altında bulunan çocuklar ile ailelerinin de merkeze yönlendirilerek gerekli yardım ve eğitici desteği alabileceklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; resmi ve özel kurumlarla işbirliği yaparak çocuk istismarı suça sürüklenme, madde bağımlılığı gibi konularda çocuklara yönelik bilinçlendirme faaliyetlerinde etkin rol oynamak amacıyla çalışmalar yapacak. İlçede yaşayan engelli ve ihtiyaç sahiplerinin mağdur olmaması için çalışıyoruz. Sosyal Hizmetler Merkezimiz açıldığında bu kesimlere yerinde ve zamanında müdahale edilerek, daha hızlı, etkin ve verimli hizmetler sunulacaktır. Bu konuda Belediye olarak gerekli çalışmaların her zaman yanındayız. İnşallah bu çalışmalarımız ilçemize hayırlara vesile olsun” dedi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.