Serindağ: Yasa Değişikliği Aziz Yıldırım İçin Mi Yapılıyor?

Serindağ: Yasa Değişikliği Aziz Yıldırım İçin Mi Yapılıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, kulüp başkanlarının seçilmesi için en fazla üç dönem kısıtlaması getirilmek istenmesini bir soru önergesi ile meclise taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, kulüp başkanlarının seçilmesi için en fazla üç dönem kısıtlaması getirilmek istenmesini bir soru önergesi ile meclise taşıdı.

Soru önergesini veren milletvekili Serindağ, "Gelişmeler gösteriyor ki, Başbakan Fenerbahçe Başkanını baskı altına alarak sindirmek istiyor." dedi.

Serindağ, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın cevaplandırmasını istediği yazılı soru önergesinde, "Gençlik ve Spor Kulüpleri Kanun Tasarı Taslağı ile kulüp başkanlarının seçilmesi için en fazla üç dönem kısıtlaması getirilmek istenmesinin gerekçesi nedir?" diye sordu.

Bunun Aziz Yıldırım’la bir ilişkisinin bulunup bulunmadığını soran Serindağ, önergesinde, "Başbakanın daha önceki açıklamaları dikkate alındığında bu kısıtlamanın Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yeniden başkan seçilen Sayın Aziz Yıldırım’la bir bağlantısı var mıdır?" ifadelerine yer verdi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN YILDIRIM'I UEFA BAŞKANINA DA ŞİKAYET ETMİŞTİ

Bilindiği gibi 3 Temmuz 2011 süreci olarak bilinen ve 'şike süreci' diye adlandırılan gelişmeler sonrasında Fenerbahçe'nin 2010 - 2011 sezonu şampiyonluğunu şike ile kazandığı ileri sürülmüştü.

Savcılığın iddianamesi, dinlemeler, tapelerle yaşandığı iddia edilen şike tartışmaları arasında Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım hapis yatmış, ardından da mahkeme 6 yıl 3 ay hapis cezası vermişti. Mahkemenin kararı yargıtayda görüşülmeyi beklerken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye gelen UEFA Başkanı Micheal Platini'nin de bulunduğu bir toplantıda, 'Kişilerin hatasını kurumlar çekmemeli' diyerek, cezaların Fenerbahçe Kulübü'ne değil şikeye adı karışan isimlere verilmesini istemişti.

Mahkemenin de baskısı sonucu yapılan Fenerbahçe'nin Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda Aziz Yıldırım'a rakip olarak çıkan Mehmet Ali Aydınlar da başkanlık süresinin 3 dönem ile sınırlandırılmasını bir proje olarak açıklamamış ve tüzük değişikliğiyle bunu gerçekleştireceğini söylemişti. Ancak, Aydınlar seçimi kaybedince bu konuda gerçekleşmemişti.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.