SELMEK'te kursiyerler sertifikalarını aldı

SELMEK'te kursiyerler sertifikalarını aldı

Selçuklu Belediyesi, Selçuklu Meslek Edindirme Kursları (SELMEK) bünyesinde istihdama yönelik ve meslek edindirici nitelikte açılan ''Aşçılık ve Serviscilik, Şiş-Örgü ve İpek-Kurdela'' kursunda başarılı olan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, açtıkları kurslarla istihdam açığının kapanmasında önemli rol oynadıklarını belirterek, işletmelere işgücü desteği sağladıklarını ifade etti. Esen, SELMEK kurslarında 4 yıldır eğitim verildiğini dile getirerek, Türkiye'nin en büyük sorunlarından birinin yetişmiş eleman sıkıntısı olduğunu vurguladı. 
Kurslarda gençlerin meslek edinmeleri ve istihdama katılımlarının yanı sıra işletme sahiplerinin de işgücü ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçladıklarını anlatan Esen, şu bilgiyi verdi: 
''Aşçılık ve Serviscilik, Şiş-Örgü, İpek-Kurdela, Satış ve Pazarlama, Hasta ve Yaşlılara Bakım, Eğitici Annelik, Diksiyon ve Yönetici Asistanlığı, Fotoğrafçılık gibi kurslarımızda kursiyerlerimiz, eğitimlerini alarak meslek sahibi oluyor. Aşçılık ve Servisçilik kursunda toplam 37 kursiyer, 120 saatlik ders, Şiş-Örgü kursunda 10 kursiyer, 150 saat ders ve İpek-Kurdela kursunda ise 9 kursiyerimiz 100 saat ders eğitimlerini alarak 3 aydan sonra başarılı olup sertifika almaya hak kazandı.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.