Selçukta hemşireler unutulmadı

Selçukta hemşireler unutulmadı

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle Hemşirelik Haftası kutlandı.

Meram Tıp Fakültesi Morfoloji Binası’nda düzenlenen kutlamaya Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hamdi Arbağ, Hastane Başmüdürü Kubilay Özer, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Serap Selçuk, öğretim üyeleri ve hemşireler katıldı. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hambi Arbağ, hemşirelik haftasını kutlayarak, bütün hemşirelere mesleklerinde başarılar diledi. Hastane Başmüdürü Kubilay Özer, hemşirelik mesleğinin çok yüce bir meslek olduğunu belirterek, bu meslekte çalışanların çok özverili olması gerektiğine vurgu yaptı. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Serap Selçuk, hemşireliğin yüksel düzeyde mesleki beceri, ekip çalışması ve 24 saat boyunca hizmet vermeyi gerektirdiğini belirterek, “Hemşirelik, bu özellikleri nedeniyle çok çeşitli iş ortamı stresinin ve duygusal tükenmenin sıkça yaşandığı bir meslektir. Birçok çalışma hemşireliğin zor bir meslek olduğunu ve iş yerinden kaynaklanan stresin hemşireler arasında yaygın olduğunu göstermiştir. Yaşanan bu stresi azaltmak için hemşirelerimiz için konferans düzenledik. Bu konferansın faydalı olacağına inanıyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından “Eski Zamanlarda Hemşirelik” adlı slayt gösterisi izlendi. Meslekte 10 yılını dolduran 20 hemşireye teşekkür plaketlerini protokol üyeleri verdi. İstanbul Bakırköy Belediyesi Tiyatroları’nda Oyuncu ve Eğitim Uzmanı Selen Domaç, katılımcılara “Stressiz misiniz? Stres ‘Siz’ misiniz?” konulu konferansında günlük hayatta ve özellikle iş yerinde yaşanan stresten kurtulmanın yöntemlerini anlattı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.