Selçuklu’ya yeni  külliye yapılacak

Selçuklu’ya yeni külliye yapılacak

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Hatice Hatun Mahalle Külliyesi Çocuk Mektebi’ni ziyaret ederek burada eğitim alan minik öğrencilerle bir araya geldi. Pekyatırmacı Selçuklu’da çocuk mekteplerinin sayısını arttıracaklarını söyledi

Selçuklu Belediyesi tarafından Hacıkaymak Mahallesi’ne kazandırılan Hatice Hatun Mahalle Külliyesi her yaştan mahalle sakinine hizmet sunuyor. Külliye içerisinde yer alan Çocuk Mektebi de çocukların bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesine imkan sağlıyor. Yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte eğitim faaliyetlerine başlayan mektebin ziyaretçileri vardı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Konya İl Müftü Yardımcısı Kuddusi Uysal, Selçuklu İlçe Müftüsü Selim Yazıcı ile birlikte 4/6 yaş grubuna özel olarak oluşturulan atölyelerde eğitim alan çocuklarla bir araya geldi. Eğitim sınıflarını gezen protokol üyeleri çocuklarla sohbet ederken, eğitmenlerden de çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Heyet külliye içerisinde yer alan millet kıraathanesinde de öğrenci ve vatandaşlarla sohbet etti.

BU ÖRNEKLERİ ÇOĞALTACAĞIZ

Hatice Hatun Külliyesi’nin mahallede çocukları önceleyerek her yaştan insanın bir arada olduğu ve birlikte vakit geçirdiği örnek bir mekan olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Burası sadece çocuk mektebi değil, aslında bir külliye mantığında bir proje uyguladık. Merkezde cami var. Caminin yanında çocuk mektebi, karşı tarafta millet kıraathanesi var. Oradan sadece emekli ve yaşlılarımız değil çocuklarımız da hizmet alıyor. Emeklilerimiz çaylarını içip sohbet ederken çocuklarımız da kütüphanesinden hizmet alıyor, ders çalışıyorlar. Yine arka tarafta yer alan seminer salonumuzda velilerimizle müftülüğümüz eğitim faaliyetleri, etkinlikler ve organizasyonlar yapılıyor. Yani böyle cami merkezli bir mahalle külliyesini burada gerçekleştirdik. İnşallah bu örnekleri de farklı yerlerde, farklı mahallelerde çoğaltacağız. Burada tabii müftülüğümüz de çok güzel bir işbirliğimiz var. Milli Eğitimimiz aynı şekilde bize destek oluyor. Kaymakamımız her zaman olduğu gibi burada da bize destek oluyor. Güzel bir iş birliği var. Bu işbirliğiyle de güzel bir netice ortaya çıkıyor inşallah” diye konuştu.

Pekyatırmacı, ziyaretin ardından buradan eğitim alan miniklerin velileri ile de sohbet etti.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum