Selçuklu TOKİde az zamanda çok başarı

Selçuklu TOKİde az zamanda çok başarı

Selçuklu TOKİ İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan Dizelere Yolculuk adlı şiir dinletisi programı Bahçeşehir Koleji Toplantı Salonunda yapıldı

Selçuklu TOKİ İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Dizelere Yolculuk’ adlı şiir dinletisi programı Bahçeşehir Koleji Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Konya’nın Türkiye’nin başarılı illeri arasında olduğunu, Konya’da ise Selçuklu’nun başarılı ilçeler arasında yer aldığını belirten Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, “TOKİ İlköğretim Okulu’nun binası yapılırken, çevresinde tek bir bina dahi yoktu. TOKİ’nin tamamlanması ile birlikte burası en az 10 bin kişilik bir mahalle haline geldi. TOKİ İlköğretim Okulu’nun 27 dersliği 3 yılda tamamen doldu. Okul öğretmenlerinin hepsinin birlikte atanmış olması nedeniyle okulda öğretmenler eksiklikleri el birliğiyle gidermeye çalıştı. Bu nedenle de büyük başarılar elde edildi” dedi. Mustafa Koca ayrıca, TOKİ İlköğretim Okulu’na ek bina yapılabileceğini sözlerine ekledi.

TOKİ İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Koçak, amaçlarının öğrencileri bir üst öğrenime hazırlamanın yanında sosyal, kültürel, eğitsel etkinliklerle kendilerini geliştirmelerine, milli kültürü benimsemelerine yardımcı olmak olduğunu ifade ederek, “Sosyal ve kültürel etkinlikler, öğrencilerin gelişiminde ve her alanda başarılı olmasında çok önemli bir yere sahiptir. Okulumuz, 2006-2007 eğitim öğretim yılında hizmete açılmış ve şimdi 27 derslikte bin 850 öğrenci, 66 öğretmen, 5 idareci ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Geçen yıl okulumuzdan 3 öğrencimiz Fen Lisesi, 2 öğrencimiz Meram Anadolu Lisesi olmak üzere toplam 95 öğrencimiz, sınavla öğrenci alan okullara yerleşmişlerdir. Bunlardan, öğrencimiz Hamdi Yiğit, 500 tam puan alarak Türkiye 1.’si olmuştur” diye konuştu. Kısa süre önce eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan okullarının bu kısa zaman içerisinde büyük başarılara imza attığını kaydeden Koçak, “Öğrencilerimiz, il genelinde düzenlenen matematik olimpiyatlarında, resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında, atletizm, güreş, judo gibi sportif etkinliklerde de başarılı sonuçlar almıştır. 2010 yılında okulumuzu temsil eden 2 halk oyunu ekibimizden biri ilimizde birinci, diğeri ikinci olmuştur. Birinci olan grubumuz ilimizi temsilen Afyonkarahisar’daki bölge yarışmalarına katılmış, okulumuzu ve ilimizi başarıyla temsil etmiştir” diye konuştu.

BAŞARIDA FİZİKİ ORTAM DA ETKİLİ

Başarılı bir eğitim öğretim faaliyeti gerçekleştirebilmek için fiziki ortamın da uygun olması gerektiğini dile getiren Selçuklu TOKİ İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Koçak, “Okulumuzun fiziki ortamının uygun hale getirilmesi için, Okul Aile Birliği Başkanı ve yönetim kurulu, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, esnaf ve iş adamlarımızın katkıları ile birçok çalışma yaptık. Bunlardan bu yıl bence en önemlisi, yaklaşık 60 bin TL’ye mâl olan okulumuzun tüm sınıf ve koridorlarının alt bölümlerinin fayans ile kaplanması oldu” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan etkinlikler sergilendi. Öğrenciler, şiirler ve türküler okumanın yanında halk oyunu gösterileri düzenleyerek katılımcılara zevkli anlar yaşattı.

RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.