Selçuk Üniversitesindeki gerginlik

Selçuk Üniversitesindeki gerginlik

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Alaaddin Keykubat Yerleşkesi'nde karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavganın birtakım provokatif girişimlerin sonucu olduğunu bildirdi

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Alaaddin Keykubat Yerleşkesi'nde karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavganın birtakım provokatif girişimlerin sonucu olduğunu bildirdi.  

Okudan, yaptığı yazılı açıklamada, üniversitedeki huzur ortamını bozdurmayacaklarını belirterek, ''Belirli dönemlerde ülkemiz genelinde olduğu gibi şehrimizde de çeşitli uzantıları olan kirli eller, birtakım provokatif girişimler sonucu farklı görüş ve düşüncedeki öğrencilerimizi etkilemeye çalışmakta, huzur ortamı içinde eğitimini sürdüren öğrencilerimizi çatışma ortamı içine çekmek istemektedirler'' ifadelerini kullandı.

Sağduyu çağrısı yapan Okudan, şunları kaydetti:

''Üniversite yönetimi olarak provokasyon olduğu açık bir şekilde ortada olan bu tür girişim ve eylemlere karşı en etkin şekilde mücadele ederek, bu tür eylemlere ve eylemcilere geçit vermeyeceğimiz. Öğrencilerimizin de provokatif girişimlere prim vermemesi, topluma nifak tohumu ekmeye çalışan bu kişi ya da kişilere karşı üniversitemize yakışır bir duruş sergileyerek mücadele etmeleri gerekmektedir. Bu noktada hem öğretim üyelerimizi hem de öğrencilerimizi sağduyulu davranmaya ve bu kişilerin kötü niyetli planlarına alet olmamaya davet ediyoruz.''

Okudan, Selçuk Üniversitesi yönetimi olarak hassasiyetle korudukları üniversitenin huzur ve sükunet ortamını dün olduğu gibi bugün ve yarın da en iyi şekilde idame ettireceklerinden hiç kimsenin şüphesinin ve endişesinin olmaması gerektiğini vurguladı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.