Selçuk Tıp Hks'den Geçti

Selçuk Tıp Hks'den Geçti

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl kamu ve özel hastanelerdeki kaliteyi takip amaçlı düzenlenen Hizmette Kalite Standartları Değerlendirmesi’nde büyük beğeni toplad...

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl kamu ve özel hastanelerdeki kaliteyi takip amaçlı düzenlenen Hizmette Kalite Standartları Değerlendirmesi’nde büyük beğeni topladı.

Açılış toplantısının ardından Başkan Dr. Gökhan Ürkmez ve beraberindeki dört kişilik heyet tarafından gerçekleştirilen değerlendirmeye, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Atalay, Kalite Yönetim Direktörü Atilla Çalışkan ve birim çalışanları eşlik etti. Değerlendirmede, Biyokimya Laboratuvarı, Yoğun Bakım Üniteleri, Klinik ve Poliklinikler, Kalite Yönetim Hizmetleri incelendi. İnceleme sonrasında yapılan kapanış toplantısında, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaşar Şen, “Hastane olarak hedefimiz daima en iyi hizmet oldu. Bu nedenle yaptığımız hiçbir yeniliği külfet olarak görmedik. Hastalarımızın ve çalışanlarımızın, aslında her bireyin insanca muameleyi hak ettiğini düşünüyoruz ve buna uygun şekilde çalışıp hizmet vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Değerlendirme Başkanı Dr. Gökhan Ürkmez ise kapanış toplantısında yaptığı konuşmada, “Yılda ortalama 80 ile 100 arası hastane geziyoruz. Benim değerlendirdiğim hastaneler içerisinde Hacettepe’den sonra gördüğüm en iyi üniversite hastanesi Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi. Eğer Konya’da hastalanacak olsam geleceğim yer Selçuk Tıp. Bu nedenle başta hastane yönetimi ve Kalite Yönetim Birimi olmak üzere tüm çalışanları kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.