Selçuk Kauçuka Avrupadan ziyaretçi

Selçuk Kauçuka Avrupadan ziyaretçi

Lastik Sanayicileri Derneği (LASDER) yetkilileri, Konyada faaliyet gösteren Selçuk Kauçuk firmasını ziyaret ederek, yerinde inceleme imkanı buldu.

Tesisin üretim çalışmaları hakkında bilgi alan yetkililer, Türkiye’de son yıllarda ömrünü tamamlamış lastiklerin kullanımı konusunda önemli adımların atıldığını söyledi.
Şimdiye kadar tecrübelerini Avrupalı ortaklarıyla paylaşan LASDER yetkilileri, bu defa Polonya, Macaristan ve Romanya’da Ömrünü Tamamlamış Lastikler’in (ÖTL) toplanması ve geri kazandırılması faaliyetlerini yürüten kuruluşlarla birlikte, Konya’yı ziyaret etti. Konya’daki ilk  durakları ise Selçuk Kauçuk ve Lastik Sanayi firması oldu. Selçuk Kauçuk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Rıza Dolapoğlu ile görüşen LASDER yetkilileri, lastiklerin işlenmesi hakkında detaylı bilgi aldı. Gerekli bilgilendirmeyi yapan  Dolapoğlu ise, ÖTL konusunda son yıllarda ciddi çalışmaların yapıldığını anlattı. Lastiklerin geri kazanımının birçok alanda fayda sağladığını dile getiren Dolapoğlu, “Atık lastiklerden ham madde elde edilmektedir.  Bunlarla  ayakkabı üretimi, çocuk oyun parkları  ve benzeri çevre koruma faaliyetleri başarıyla yapılmaktadır” dedi.
Selçuk Kauçuk firması olarak LASDER ile yapılan iş birliğinden memnun olduklarını kaydeden Dolapoğlu, daha fazla üretim yapmak için kapasitelerini artıracaklarını bildirdi. Dolapoğlu, atıkların değerlendirilmesi ve daha temiz bir Türkiye için çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.