Şeker gibi bir istihdam projesi

Şeker gibi bir istihdam projesi

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Leonardo Da Vinci Mesleki Eğitim Projeleri kapsamında hazırladığı, Selçuk Üniversitesi ve Konya Büyükşehir Belediyesinin yerel ortak, İngiltere, Slovenya ve Bulgaristandan da çeşitli kuruluşların dış ortak olarak katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Selçuk Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Recai Kuş ve dış ülkelerdeki yatırım ortaklarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, projenin yeni istihdam alanları oluşturmak ve gençleri bu istihdam alanlarına yöneltmek açısından önemli olduğu vurgulandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, projede Konya’nın büyük bir misyon üstlendiğini ifade ederek, “AB projelerinde Konya büyük destek aldı. Bu destekle de eğitim ve sosyal faaliyetlerde ön plana çıkmaya başladı. Hatta Konya’yı AB’ye girmiş bile sayabiliriz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin de, 2008 teklif çağrısı döneminde AB Eğitim ve Gençlik Programları Leonardo Da Vinci Yenilik Transferi kapsamında sunduğu Konya Bölgesinde Öz Değerlendirme başlıklı proje kabul edilmiştir. Eğitim kurumlarında öz değerlendirme yapılarak eğitimin kalitesini artırmayı hedefleyen Şeker adlı projenin Türkiye’den iki ortağı bulunmaktadır. Yurt dışından ise Slovenya’dan dört, İngiltere’den bir ve Bulgaristan’dan bir olmak üzere altıdır. Proje sayesinde farklı sektörlerden ve ülkelerden dokuz kurum ve kuruluş ortak bir amaç için bir araya gelmiştir” dedi. Uygulamaya konulacak bu proje ile klasik denetleme ve değerlendirmeler yerine kurum için denetleme ve değerlendirme imkanı ve yeniliğinin sağlanmış olduğuna dikkat çeken Halil Şahin, “Bu işlem okullarda kalite güvence ekiplerinin kurularak oluşturulan bilişime dayalı değerlendirme araç ve metodolojisi ile daha nitelikli bilgi toplanması şeklinde özetlenebilir. İki yıl sürecek bu proje, birinci yılında bilgi transferi yapılmasını, ikinci yılında ise öz değerlendirme yönetiminin pilot okullarda uygulanmasını öngörmektedir. Projemizin Konya ve eğitim camiası için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.