Şehit Battal Yıldız’ın adı kütüphanede yaşatılacak

Şehit Battal Yıldız’ın adı kütüphanede yaşatılacak

İstanbul'un Tuzla ilçesinde hırsızlık şüphelileriyle girdiği çatışmada şehit olan polis memuru Battal Yıldız’ın ismi Yunak ilçesi Kuzören mahallesindeki Kuzören İlk Öğretim okulunda yaşatılacak.

İstanbul'un Tuzla ilçesinde hırsızlık şüphelileriyle girdiği çatışmada şehit olan polis memuru Battal Yıldız’ın ismi Yunak ilçesi Kuzören mahallesindeki Kuzören İlk Öğretim okulunda yaşatılacak. Okulda oluşturulan kütüphaneye, Şehidin adı verildi. Kütüphane Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demir Han, Akşehir MHP İlçe Başkanı Salih Akça, Yunak MHP İlçe Başkanı Bayrama Çil, Yunak Ak Parti İlçe Başkanı Tahir Kuru, Yunak Ülküocak’ı Başkan Vekili Hasan Şahin Yunak İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık, TURÇEV Başkanı Erol Yayla ve yönetiminin yanı sıra çok sayıda ilçe halkının katılımıyla açıldı.Duygusal anlar yaşayan Şehidin eşi Emine Yıldız, “Acımız devam ediyor. Benim istediğim Battal’ın şehit olduğu günden beri söylediğim tek şey o üstünde durduğu al bayrak için şehit olduğudur. Hayatı boyunca vatan için çalıştı, uğraştı, ne haram yedi, ne yedirdi, ne harama baktı. O şehadeti yaşadı, yaşattı ve bize çok büyük bir onur bıraktı öyle gitti. Son nefesime kadar, ömrümün son gününe kadar Battal’ı yaşatabilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım” diye konuştu.

ŞAHADETE SIRTIMI DAYIYORUM’

Kütüphane açılışı için çok uğraştığını ifade eden Şehit eşi Emine Yıldız, “Bazen çok yoruluyorsun dediler, çok uğraşıyorsun dediler, isteye isteye kütüphanemi açılır dediler. Ama rabbim öyle güzel insanlar çıkarttı ki karşımıza bu kütüphane hiç akla gelmeyecek şekilde açıldı. Yine Şehit İsa Karakaş’ın kız kardeşinin sayesinde 23 Nisan’da Gaziantep’te bir kütüphane daha açılacak. Hep söylediğim şey, Şehitler Ölmez Vatan bölünmez. Oğluma da onu öğretiyorum ve ömür boyu da bunu yaşayacağım. Ne yaşayana, ne de yaşamayana bunu anlatmak çok zor. Sayın Kaymakamımızla konuştuğumuzda da aynı şeyi söylemişti. Benim tek tesellim sadece şehadet. Ben nasıl şehadete sırtımı dayadıysam iki tane çocuğumun da babasızlıklarında sırt dayayabilecekleri tek şey şehadet” ifadelerini kullandı.

KİTAPLA ANILMAK GÜZEL BİRŞEY’

TURÇEV (Turgut ve çevre Köyler derneği ) Başkan Erol Yayla ise, “Dernek olarak böyle güzel bir törende olmaktan onur duyuyoruz. Şehidimizi bir daha rahmetle anıyorum. Kitapla birlikte anılmak güzel bir şey” şeklinde konuştu. Ardından Okul Müdürü İdris Uysal kürsüye çıkarak, “Kütüphane ile ilgili çok klasik bir laf vardır. Her kütüphane bir hapishane kapatır diye. Ama ben başka bir söz söylemek istiyorum. İstikbal Köklerdedir. Eğer bir ağacın kökü yoksa, dallanması, budaklanması, yapraklanması, meyve vermesi mümkün değildir. Dolayısıyla kütüphaneler bizim köklerimizi, mazimizi, geçmişimizde elde ettiğimiz başarıları, bildiklerimizi, biriktirdiklerimizi, öğrendiklerimizi gelecek nesillere aktarmak için en önemli araç kütüphanelerdir. Kitaplar sayesindedir ki bütün bir kültür gelecek nesillere aktarılabilmektedir. Eğer biz ülke olarak bugün ayakta duruyorsak, geçmişimize ait önemli bir kültür birikimine sahip oluşumuzdandır. Tabi ki ülke olarak ayakta olmamızın tek sebebi bu değil. Biz rahat uyuyalım diye canını feda eden yiğitlerimizi unutmamalıyız. Bugün duygu dolu bir anı hep birlikte paylaşıyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Şehit Battal Yıldız’ın oğlu Hasan İlyas şehidin özgeçmişini okudu. Son olarak protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından şehit Battal Yıldız kütüphanesi açıldı.

HABER MERKEZİ

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.