Şefkat Tepe'ye  İslamoğlu ve Kuytul'dan tepki

Şefkat Tepe'ye İslamoğlu ve Kuytul'dan tepki

STV'de yayınlanan Şefkat Tepe dizisindeki skandal sahneye tepkiler gelmeye devam ediyor.

Mustafa İslamoğlu Hoca Cuma günü verdiği hutbesinde, Alparslan Kuytul Hoca da Cuma günü akşamları verdiği tefsir dersinde STV'de yayınlanan Şefkat Tepe dizisindeki Peygamber efendimizin canlandırılması sahnesini yorumladılar.

Alparslan Kuytul Hoca kendisine gelen soruya cevap verdi. Kuytul Hoca'nın konuyla ilgili yaptığı yorumun satır başları şu şekilde:

YAPTIKLARININ AYET VE HADİSLERLE DOĞRU OLDUĞUNU İSPATLAYAMIYORLAR

Ne yapsınlar? Cevabım bu; ne yapsınlar? Yaptıkları yanlışların ayetlerle hadislerle doğru olduğunu ispatlayamıyorlar. Türkçe olimpiyatları yapıyorlar, genç kızları çıkartıp erkeklerin karşısında canlı olarak açık saçık bir şekilde ona baktırtarak şarkı söyletiyorlar. Tenkitler gelince de can simidi rüya. Rüyalara sarılıyorlar ve peygamberimiz de gelmiş olimpiyatlara diyorlar. Ben de ona cevap vermiştim 'gelmiş ama nasıl gelmiş? sopayla gelmiş olmasın?'.HOCA DEDİĞİN AYETLE HADİSLE KONUŞUR

Sen hocasın, hoca dediğin ayetle hadisle konuşur, fıkhi hükümlere göre konuşur, mezhep kitaplarına göre konuşur. Böyle rüyalara göre değil. Sadıka rüya var İslam'da tabi bunu kabul etmek zorundayız ama sen bir haram işle ondan sonra peygamberimizin geldiği görülmüş de. Rüya ile haram işlenmez, ayrıca ne demiş o da belirsiz. Böyle şeylerle mi hareketinize yön vereceksiniz?

Mustafa İslamoğlu Hoca da Cuma hutbesinde konuya değinerek önemli tespitler yaptı. İşte İslamoğlu'nun konuyla ilgili yorumunun satır başları:

ŞAMANİZM'DE VAR BU

Şamanizm'de ruh çağırma vardır. Ruhu çağırırlar kötü ruhları da kovalarlar şamanlar bu işe yararlar, onun için ateşin etrafında dönerler, ateş üzerinden yaparlar çünkü ruhları ışığa benzetirler. Bu batıniliğin bir unsurudur bu Şamanizm'in bir unsurudur. Kamyona bindirilen peygamber gibi...

DİN ADINA YAPARSANIZ TAHRİBATI YÜKSEK OLUR

İşte orada da gördüğünüz şey İslam'a Kur'an'a ait olan bir zihniyet değil, bir unsur değil. Yani şu ağaçlara çaput bağlamanın dinle alakası ne ise ışınlanmış peygamberin de dinle alakası odur. Cahiller tarafından yapılır anlarsınız, ama bu cahiller tarafından yapılmayıp din adına yapıldığında yapacağı tahribat çok yüksek.

ÖTEKİLER ONDAN DAHA BETERİNİ YAPIYOR

Zannediyor musunuz ki sadece şu günlerde tartışılan cemaat yapıyor bunu, hayır. Hatta ötekiler ondan daha beterini yapıyorlar. Onlar peygamberi ışınlıyor öbürü şeyhini ışınlıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.