Seferihisar Öğretmenevi'ni Belediye Satın Aldı

Seferihisar Öğretmenevi'ni Belediye Satın Aldı

İzmir'in Seferihisar Belediyesi, ilçenin en büyük sosyal tesislerinden olan öğretmenevini, Milli Eğitim Vakfı'ndan 650 bin liraya satın aldı.

İzmir'in Seferihisar Belediyesi, ilçenin en büyük sosyal tesislerinden olan öğretmenevini, Milli Eğitim Vakfı'ndan 650 bin liraya satın aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından işletilen Seferihisar Öğretmenevi, 6 Kasım 2013 itibariyle belediyenin oldu. Belediye Başkanı Tunç Soyer, yaptığı açıklamada sahip oldukları taşınmazların halka ait olduğunu belirterek, "Bu tesis artık Seferihisarlıların oldu. Tesisi öğrenci yurdu, misafirhane, düğün ve toplantı salonu olarak kullanılacağız." dedi.

Son beş yıldaki markalaşma çalışmalarıyla Seferihisar'ın, herkesin merak ettiği ve görmek istediği bir yer haline geldiğini söyleyen Başkan Soyer, "Bu değişimin en büyük faydası ise halkımızın ekmeğinin büyümesi, malının değerlenmesi oldu. Bunun en güzel örneklerinden biri, bundan sekiz yıl önce tamamı 11 milyon liraya satılan arazinin, üçte ikisini 40 milyon liraya satmamız oldu. Bu satış sayesinde belediyemiz için çok önemli bir kaynak yaratılmış olduğu gibi turizmden başka bir amaçla kullanılamayacak bir arazi, en yüksek rakamı veren yatırımcısıyla buluştu ve âtıl kalmaktan kurtuldu. Katma değer ve istihdam yaratacak, döviz getirecek bir güce kavuştu. Böylece belediyenin eskiden kalan borçları yapılandırıldı, sicili temizlendi. İlçemize hizmet edecek iş makineleri, kamyon, otobüs vb. 25 yeni araç edinildi. Ayrıca ilçe halkının doğrudan ekmeğini büyütecek mandalina işleme ve paketleme tesisi, soğuk hava deposu ve Seferihisar Kent Belleği–Anıevi gibi tesisler satın alındı, kiralandı. Açılan her tesis ve yapılan yatırım, gençlerimize de iş kapısı oldu." şeklinde konuştu.

Belediye tarafından işletilecek, bin 500 metrekare alan üzerinde kurulu eski öğretmenevi, ikisi süit olmak üzere 16 oda, 32 yatak, restoran, kafeterya ve düğün salonundan oluşuyor. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.