Savunma sanayi ile ilgili dikkat çeken Konya kararı

Savunma sanayi ile ilgili dikkat çeken Konya kararı

Konya ile ilgili savunma sanayi kararı alındı.

KSO’ya Savunma Sanayi

Başkanlığı Temsilciliği açılıyor

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Mustafa Büyükeğen, Konya Sanayi Odası’na Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Konya Temsilciliği açılacağını söyledi.

Konya Sanayi Odası’nın Mart ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Memiş Kütükcü başkanlığında, meclis üyeleri ve meslek komitesi üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen, meclis toplantısında yaptığı konuşmada Konya’ya Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Konya Temsilciliği’ni kazandırdıklarını belirtti.

SSB ile yaptıkları görüşmelerin olumlu neticelendiğini ve Konya Sanayi Odası’na SSB Konya Temsilciliği açılması kararı alındığını ifade eden Büyükeğen, “Konya Sanayi Odamızın hizmet binasında SSB Başkanlığı Konya Temsilciliğimizin yerini tahsis ettik. SSB Başkanlığımız da temsilci görevlendirmesini yaptı. Çok yakında hizmete açılacak olan Savunma Sanayi Başkanlığı Konya Temsilciliğimiz, inşallah Konya sanayisi ile Savunma Sanayi Başkanlığımız arasında bir köprü vazifesi görerek, sektörle iş birliğimizi pekiştirecek. SSB Başkanımız Prof. Dr. İsmail Demir ve ekibine şehrimize ve Odamıza verdikleri tüm desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Konya’nın savunma sanayinde yükselen bir ivmeye sahip olduğunu, KSO’da hizmet verecek SSB Konya Temsilciliği ile bu yükseliş ivmesinin daha da artacağını vurgulayan Büyükeğen, şunları söyledi: “Konya Sanayi Odamız bugüne kadar savunma ve havacılık sanayine yönelik Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları, ana sanayiye yönelik teknik iş gezileri, ikili iş görüşmeleri gibi çok önemli çalışmalar yaptı. Bu çalışmalara da aralıksız devam edeceğiz.”

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.