Samsunlu Bayanlardan Girişimcilik Eğitimine Yoğun İlgi

Samsunlu Bayanlardan Girişimcilik Eğitimine Yoğun İlgi

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimine Samsunlu bayanlar yoğun ilgi gösterdi.

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimine Samsunlu bayanlar yoğun ilgi gösterdi. 2-14 Ağustos tarihindeki girişimcilik eğitimlerine katılan 26 kursiyerin 19’u bayanlardan oluşuyor.
KASİF Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı tarafından ilk dersi bugün verilerek start alan girişimcilik eğitimlerinin KASİF’in düzenlediği 5. girişimcilik eğitimi olduğunu bundan sonra da 23 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında bir tane daha girişimcilik eğitimi vereceklerini söyledi.
18-30 yaş arasında, kendi işini kurmak isteyen gençlere yönelik verilen girişimcilik eğitimlerine başvuruların devam ettiğini söyleyen KASİF Başkanı Osman Reis ise girişimcilik eğitimlerine bayanların ilgi göstermesinin kendilerini memnun ettiğini söyleyerek, “Samsunlu bayanların girişimcilik eğitimlerine yoğun ilgi göstermesi memnuniyet verici bir olay, Samsun’da daha fazla girişimci bayanın iş hayatına katılması kentin ekonomisinin gelişmesi için önemli. Piyasaya daha fazla kadın eli değmesi gerekiyor. Bunun için KASİF olarak girişimci kadınlarımızı sürekli destekledik, bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.
Girişimcilik eğitimine başvuruların devam ettiğini belirten Reis, “Kendi işini kurmak isteyen, bir iş fikrine sahip 18-30 yaş arası gençlerimizi girişimcilik eğitimlerine bekliyoruz. Girişimcilik eğitimlerine başvurmak isteyen adayların www.kasifgirisimcilikakademisi.com adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor.” diye söyledi.
Girişimcilik eğitimlerine katılımın ücretsiz olduğunu belirten Reis, “Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayan bayan girişimcilerin bir işyeri kurmaları halinde KOSGEB’den 30 bin TL hibe ( destek oranı yüzde 80), 70 bin TL sıfır faizli kredi olmak toplam 100 bin TL destek almaya hakkı kazanacaklar.” diye konuştu
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.