Şahsi ikbal peşinde koşanlar zarar veriyor

Şahsi ikbal peşinde koşanlar zarar veriyor

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, yaptığı açıklamada, CHPnin 12 Haziranda aldığı sonuçların analizinin yetkili kurullarda yapılacağını belirtti

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, yaptığı açıklamada, CHP’nin 12 Haziran’da aldığı sonuçların analizinin yetkili kurullarda yapılacağını belirtti. “CHP, ‘özeleştiri’ anlayışı ve ‘özgüven’ içinde bu değerlendirmeleri yapacak birikime, disipline ve kültüre sahip olan bir partidir” diyen Kart, şunları söyledi: “Hal böyle iken;  tüm bu değerlendirmelerin Parti zeminlerinde yapılmasına fırsat verilmeden, basın ve kamuoyu huzurunda tartışılmasını doğru bulmadığımızı önemle ifade ediyorum. Yapılan bu tartışmaların Partiye zarar vermekten başka bir anlam ve sonucu olmayacaktır. Halkımızın ve Parti tabanının Sayın Genel Başkanımıza verdiği desteğin varlığını koruduğuna inanıyorum. Sayın Genel Başkanımız, yönetim öngörüsüyle, halkın bu desteğini değerlendirecek ve Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacaktır. Bu anlamda tüm CHP’liler, samimi bir şekilde Sayın Genel Başkanımıza sahip çıkmak ve destek vermek durumundadırlar. Bu sorumluluğun gereğini bihakkın yerine getirmeden tribünlere oynayanları sağduyulu CHP tabanı ibretle izlemektedir.”

Genel Merkez Yönetimine yönelik eleştirilerin parti zeminlerinde ve yetkili kurullarda yapılması gerektiğini anlatan Atilla Kart, “Şahsi ikbal ve arayışa yönelik olan bazı girişimlerin partimize zarar veren boyutlara ulaştığını; bu tür davranışların parti disiplini ve sorumluluk anlayışıyla bağdaşmadığını ve parti tabanında da karşılığının olmadığını yeri gelmişken ifade etmeyi görev ve sorumluluk anlayışımız kapsamında gördüğümüzü ifade ediyorum” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.