Sağlık-Sen başkanları Ankara’da buluştu

Sağlık-Sen başkanları Ankara’da buluştu

Sağlık-Sen Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan ve yönetim kurulu üyelerinin organize ettiği, Sağlık Sen 7. Dönem 5. Başkanlar Kurulu toplantısı Ankara’da gerçekleşti.

Toplantıya Sağlık Sen Konya Şube Başkanı Kerem Şafak da katıldı.

Sağlık Sen Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Sinan Kuluöztürk, Yasin Barutcu, İdris Baykan, Mustafa Irgatoğlu ve Abdullah Duman, kendi birimleriyle ilgili şube başkanlarına bilgi aktardılar

Mahmut Faruk Doğan, Sağlık-Sen’in belirlediği hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederek, “Nöbet ücretlerinin artırılması, gece çalışma tazminatı ödenmesi, taban ücretlerin artırılması, sağlık çalışanlarının giydiği formanın özel görev kıyafeti sayılması ve Bakanlık tarafından verilmesi gibi birçok talebin karşılık bulması için mücadele ediyoruz. Bu taleplerimizin TBMM’de yasalaşan sağlıkla ilgili kanun teklifine girmesi için de gayret gösterdik. Taleplerimizi içeren raporu hem Sağlık Komisyonu Başkanı Vedat Bilgin’i hem de Komisyon Üyeleri ile Milletvekillerini ziyaret ederek ilettik. Zaten bu süreci siz de yakinen takip ettiniz. Taleplerimizin karşılık bulması için mücadelemizi, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.

Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sağlık Sen Konya Şube Başkanı Kerem Şafak ise “Genel merkez yöneticileri ve Şube başkanlarının katılımıyla yapılan 7. Dönem 5. Başkanlar toplantı olumlu bir hava içerisinde gerçekleştirildi. Sağlık-Sen’in yeni yapacağı çalışmalar, sosyal sendikacılık alanında yapılacak faaliyetler ve belirlenen hedefler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu” ifadelerini kullandı.

HAMDİ BUĞUR

Kaynak:HAMDİ BUĞUR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.