Safvet Öğrencilerinin İngilizce Başarısı Ödüllendirildi

Safvet Öğrencilerinin İngilizce Başarısı Ödüllendirildi

Cambridge Üniversitesi tarafından dünya genelinde İngilizce seviyelerini ölçmek ve belgelendirmek amacıyla düzenlediği yarışmada başarılı olan Özel Nilüfer Safvet Koleji öğrencileri için tören düzenlendi.

Cambridge Üniversitesi tarafından dünya genelinde İngilizce seviyelerini ölçmek ve belgelendirmek amacıyla düzenlediği yarışmada başarılı olan Özel Nilüfer Safvet Koleji öğrencileri için tören düzenlendi.

İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk'le birlikte Özel Nilüfer Safvet Koleji’ndeki ödül törenine katıldı. Burada öğrencilere hitap eden Akça, şunları söyledi: "Japonya ve Almanya 2.Dünya Savaşı'ndan büyük bir yenilgi ile çıktılar. Fakat eğitimli kadroları sayesinde kısa sürede dünyada saygın bir konuma yükseldiler. Bir dil bir insan diye güzel bir söz var. 1 değil 2-3 yabancı dili öğrenmek hedefiniz olmalı. İşte o zaman dünya insanı olursunuz ve problemlerinizi rahatlıkla çözersiniz. Cambridge Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu UCLES sınavlarında başarılı olan Safvet Koleji öğrencilerini, öğretmenlerini ve velilerini tebrik ediyorum. Safvet Koleji yabancı dilde olduğu gibi ve diğer dallarda da ulusal ve uluslararası yarışmalarda İnegöl'ün gururu oldu ve de olmaya devam ediyor. Okul idaresi teknolojik anlamda olsun, fiziki anlamda olsun, eğitim- öğretim anlamında olsun birçok atılım gerçekleştirdi. Bu vesile ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ise konuşmasında, "Özel Safvet Koleji'nin, İnegöl'ü, Bursa'yı ve Türkiye'yi dünyada en iyi şekilde temsil ettiklerinin kanıtıdır. Bu başarıyı yakalamak dile kolay geliyor, fakat başarıyı elde etmek için ciddi çalışma ve meşakkat gerektiriyor. Öğrencilerimizin bu başarıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak başta beni ve bütün eğitim camiasını da gururlandırmıştır. Öğrencilerimize, bu başarıyı sağlamak için imkan hazırlayan, okul yönetimine ve bu uğurda alın teri döken Safvet Koleji'nin bütün öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Ve tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum." dedi.
Okul müdürü İsmail Göbül de, öğrencilere yoğun şekilde İngilizce eğitim verdiklerini, öğrettikleri yabancı dilin seviyesinin belgelendirilmesini 8 yıldır yaptıklarını ifade etti. Göbül, öğrencilerin sene başından itibaren 5, 6.ve 7. sınıfların tamamının bu sınavlara hazırlandığını, sadece belli öğrencileri alıp bu sınavda başarılı olmalarını sağlama değil bütün öğrencilerin bu eğitimi almalarını gerçekleştirdiklerini söyledi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.