Rum Futbol Federasyon Başkanı: Sertoğlu Neye İmza Attığını İyi Biliyor

Rum Futbol Federasyon Başkanı: Sertoğlu Neye İmza Attığını İyi Biliyor

Kıbrıs (Rum) Futbol Federasyonu (KOP) Başkanı Kostakis Kutsokumnis, Kıbrıs Türk Futbol Federasyon (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu'nun neye imza attığını çok iyi bildiğini söyledi.

Kıbrıs (Rum) Futbol Federasyonu (KOP) Başkanı Kostakis Kutsokumnis, Kıbrıs Türk Futbol Federasyon (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu'nun neye imza attığını çok iyi bildiğini söyledi. Kutsokumnis, Sertoğlu'nu açıklamalarına işaret ederek, "24 saat içerisinde düzenlemeyi değiştirmek istemesine inanmak çok zor." dedi.

Gelecek sezon programını Zürih’te imzalanan bu belge esasında hazırlamayı düşündüklerini belirten Kostakis Kutsokumnis, “Eğer Sertoğlu belgeyle uyuşmuyorsa uyuşmazlığını bize, FIFA’ya ve UEFA’ya iletmesi gerekmektedir.” diye konuştu. Onay için düzenlemenin Genel Kurul’un önüne ne zaman konacağı sorusuna Kutsokumnis, şu ana kadar hiçbir şeyin ayarlanmadığını belirtti.

Sertoğlu’nun açıklamalarının kendisini şaşırtıp şaşırtmadığı sorusuna da Kostakis Kutsokumnis, belgenin içeriğini uzun zamandan beri bilen Sertoğlu’nun tepkisinin Kıbrıs Türk liderliğinin baskısı sonucu olabileceğini söyledi.

Kıbrıs Futbol Federasyonu’nun müzakere masasına geri dönmeyi ve belgenin hükümlerinde değişikliği tartışmayı isteyip istemediği sorusuna da Kutsokumnis, Kıbrıs Türk siyasi liderliğinin baskıları veya arzularından dolayı oyunun kurallarını değiştiremeyecekleri cevabını verdi.

Kutsokumnis, şöyle devam etti: “Eğer Kıbrıslı Türkler bazı hükümlerin açıklığa kavuşturulması için bir toplantı isterlerse bir toplantı ayarlanabilir. Ancak düzenlemeyi bu şekilde veya hükümlerin uygulanması sürecinde görüşmeyiz. Süreç öncelikle düzenlemenin imzalanmasını, ikinci olarak Genel Kurullarda onaylanmasını ve üçüncü olarak da Kıbrıs Türk Federasyonu’nun Kıbrıs Futbol Federasyonu üyesi olması için başvuruyu sağlıyor. Ne belge üzerinde ne de süreç üzerinde bir değişikliği tartışmayız.”

Seroğlu, dün atılan imzalar sonucunda yaptığı açıklamada, imzalanan taslağın kendisini memnun etmediğini söylemişti. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.