RTÜK ve TİKA personel alacak

RTÜK ve TİKA personel alacak

RTÜK, TİKA, Gümrük Bakanlığı ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı personel alımı yapacak...

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 30 uzman yardımcısı alacağını açıkladı.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, hukuk fakültesi mezunları arasından 4 kişi, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin iktisat, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve maliye bölümü mezunları arasından 12 kişi, sosyoloji bölümü mezunları arasından 2 kişi, iletişim fakülteleri mezunları arasından 6 kişi, fakültelerin elektrik-elektronik, elektronik, bilgisayar, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü mezunları arasından 6 kişi olmak üzere 30 Üst Kurul Uzman Yardımcısı alınacağı bildirildi.
Üst Kurul Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için başvurular, 1-15 Kasım 2012 tarihleri arasında alınacak.

TİKA'ya uzman yardımcısı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 30 uzman yardımcısı alacak. 3-7 Aralık'ta yapılacak sınav için 16 Kasım'a kadar başvurulabilecek.

Gümrük müfettiş yardımcısı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8. ve 9. dereceli kadrolara atama yapmak üzere yazılı ve sözlü sınavla 40 gümrük ve ticaret müfettiş yardımcısı alınacak. Aralıkta yapılacak sınav için 1-9 Kasım arasında başvuru yapılabilecek.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı 14 personel alacak

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, yönetici asistanı pozisyonunda çalıştırılmak üzere 14 kadro karşılıksız sözleşmeli personel alacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddesinde belirtilen genel şartları taşıması istenen adayların, en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Alman Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı, Gazetecilik, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık, Sosyoloji, Felsefe, Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden birinden mezun olması gerekiyor.

Sınav, mülakat şeklinde yapılacak. Adayların sınavda başarılı olmaları için ortalama en az 70 puan alması gerekecek.

Müsteşarlığın internet sayfası üzerinden veya Savunma Sanayi Müsteşarlığı Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı'na şahsen yapılabilecek başvurular, 22 Ekim'de başlayacak, 5 Kasım 2012 günü saat 18.00'de sona erecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.