RİDA-DER 100 yetimi öğrenciyi sevindirdi

RİDA-DER 100 yetimi öğrenciyi sevindirdi

RİDA-DER gönüllüleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi 100 yetim öğrenciye giyim yardımında bulunuldu

1995 yılında dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın yardıma muhtaç kişilerin günlük yemek ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için Ribat Eğitim Vakfı bünyesinde kurulan Rida-Der Aşevi aradan geçen 16 yılda hizmet alanını önemli oranda genişleterek gönüllü destekçileri ve Konyalı hayırseverlerin sayesinde aşevi hizmetinin yanı sıra günümüzde yüzlerce yetim ve öksüz çocuğumuza da sahip çıkmaktadır.
Geçtiğimiz hafta RİDA-DER hizmet halkasına bir yenisini daha ekledi. RİDA-DER gönüllüleri tarafından tespit edilen yardıma muhtaç 100 yetim öğrenciye düzenlenen programda giyim yardımında bulunuldu. Duygulu anlar yaşanan programda yetim öğrenciler kendilerine gönüllerince kıyafet seçme imkânı sağlayan RİDA-DER yöneticilerine teşekkür ederlerken sevinçleri adeta gözlerinden okunuyordu.
Programda konuşan RİDA-DER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, çalışmalara ilişkin şunları söyledi: “Bugün burada 100 yetim öğrencimizin sevincine tanıklık etmekten ve bu manidar duyguyu onlarla birlikte paylaşmaktan büyük bir onur ve mutluluk duymaktayız. İnsanlık için büyük bir hediye olan mübarek üç aylarda olmamız nedeniyle Konyalı hayırseverlerinde desteğiyle yardım faaliyetlerimizi büyük oranda arttırmayı planlıyoruz. Hedefimiz kısa sürede 3.500 yardıma muhtaç yetim ve öksür öğrencimize ulaşmaktır. Bu vesileyle çalışmalarımıza katkı da bulunan başta Konyalı hayırsever hemşerilerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.’’
Birçok okulda yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına kantin yardımı yapılacağını da belirten Başkan Şahin yine imkânı olmayan ve RİDA-DER gönüllüleri tarafından tespit edilen yetim öğrencilere Özel Lale Eğitim kurumlarında yaz kursları verileceğini söyledi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.