Ribat yurt içinde ve Afrika’da kurban kesecek

Ribat yurt içinde ve Afrika’da kurban kesecek

Ribat Eğitim Vakfı her yıl olduğu gibi bu yıl da mağdur ve mazlum coğrafyaların yetim, kimsesiz, yoksul evlatlarına 2023 Kurban Organizasyonu ile sevinçler yaşatmaya hazırlanıyor.

Ribat Eğitim Vakfı'nın yurt dışı kurban hisse bedeli 2 bin 300 TL, yurt içi kurban bedeli ise 7 bin TL olarak açıklandı. Vakıf bu yıl Afrika da 7 ülke, yurt içinde Konya ve deprem bölgesinde bayramı kutlayacak.

İNSANİ YARDIMLAR SÜRÜYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Ribat Eğitim Vakfı Başkanı Mehmet Küçüktoka, “Uzakları anlamlı kılan mağdur olmaları mazlum olmaları geride kalan yetimlerimize savaş mağdurları ile yoksul kardeşlerimize yine kurbanla sevinçler yaşatacağız. Mazlum coğrafyalarda olan çalışanlarımız, temsilciliklerimiz ile Ribat Eğitim Vakfı koordinesinde hem yurt dışında hem de yurt içinde kurban ibadetimizi infak ruhu ile yerine getireceğiz. Kardeşlerimizin kurban bağışlarını afet bölgelerinde, aşevlerinde, Kur 'an kurslarında, yetimhanelerde, medreselerde, mülteci kamplarında kardeşlerimize ulaştırıp, kurban vekâlet videolarımızı her zaman olduğu gibi kendilerine göndereceğiz. Kurban Bağış kabulleri Ribat Eğitim Vakfı İnsani Yardım ve Ribat Aşevimizde devam ediyor. Dün olduğu gibi bugün de kesintisiz olarak devam ettiğimiz insani yardım faaliyetlerimize de tüm tedbirlerimizi alarak hazırız. Bu vesile ile bağışçılarımıza, gönüllülerimize bir kez daha sonsuz şükranlarımızı sunuyor. Kurban Bağışlarında her zaman bizleri tercih ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.