Resulullah Gecesi

Resulullah Gecesi

1440. doğum yıldönümünde Resulullaha Sevgi Gecesi ve Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni düzenleyeceklerini belirten Yusuf Güneş, insanlık âleminin gözyaşları içinde kurtarıcısını beklediğini söyled

1440. doğum yıldönümünde “Resulullah’a Sevgi Gecesi ve Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni” düzenleyeceklerini belirten Yusuf Güneş, insanlık âleminin gözyaşları içinde kurtarıcısını beklediğini söyledi.

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla “Resulullah’a Sevgi Gecesi ve Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni” düzenliyor. 8 Nisan 2011 Cuma günü düzenlenecek programla ilgili bilgi veren AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, Hz. Peygamber (S.A.V.)’nin 1440. doğum yıldönümüne kavuşmaktan tüm İslam âleminin büyük sevinç içinde olduğunu söyledi. “Dünya senin nurun olmadan daha ne kadar dönebilir yörüngesinde? Ya da ne zaman ne kadar güzel ve bereketli sensizliği çekerken iliklerine? Özledim seni, özledik seni ya Resulullah” sözleriyle konuşmasına başlayan Yusuf Güneş, insanlığın onun yolundan uzaklaştıkça uçuruma doğru sürüklendiğini kaydetti. Hz. Peygamber (S.A.V.)’nin emanet bıraktığı Kur’an ve Sünnete hakkıyla sahip çıkılmadığı ifade eden Güneş, “Kur’an sadece evimizin duvarında asılı kaldı. Sünnet ise ne acıdır ki önemsenmez oldu, tartışılır hale geldi. Bizler bu emanetlere sahip çıkmak şöyle dursun ‘gül’ Mushaflı sevdamızı yok etmek isteyenlere bile sesimizi çıkaramıyoruz. Ama bizler haykırıyoruz ki bize bıraktığın emanetlerine sahip çıkacağız ey efendimiz” dedi. “Gül’ü gerçek manasıyla gönlümüze hâkim kılmadığımız, O’nun mübarek izinden ayrıldığımız için yalnızız, yorgunuz, aciziz” değerlendirmesinde bulunan Güneş, şunları kaydetti: “O’ndan uzaklaştığımızdan beri yine kadınlar, çocuklar ezilmeye devam ediyor. Tecavüze uğruyor, acımasızca öldürüyor. İslam ülkeleri işgal ediliyor. Kur’an ve sünnetten uzaklaşarak vahşi kapitalizmin esiri olan insanlar kapitalizmin altında eziliyor. Onun için 6 milyar insanlık alemi Hz. Muhammet (S.A.V.)’i bekliyor. Kurtarıcısını bekliyor. Müslüman dünyası gönlünün sesini gözyaşlarıyla ıslatarak kâinatın efendisinden şefaat istiyor.” Güneş, Hz. Muhammed (S.A.V.)’nin doğumunun 1440. yılında Müslümanların gönüllerinde tekrar onu yaşatması için “Resulullah’a Sevgi Gecesi ve Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni” Mevlana Kültür Merkezi’nde saat 20.00’da düzenleyeceklerini ve programa AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç’ün de katılacağını söyledi. Programda Ku’an ziyafeti verileceğini aktaran Güneş, ayrıca 3 bin 500 öğrencinin katıldığı Siyer-i Nebi (Peygamberimizin hayatının öğrenilmesi) yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül de verileceğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.