PTT'nin hizmet alanı genişledi

PTT'nin hizmet alanı genişledi

Konya PTT Başmüdürü Mevlüt Keklik, Türkiye genelinde 4 bin 400 şube ile vatandaşa hizmet verdiklerini belirterek, PTT'nin bankacılıktan kargo sektörüne kadar birçok sektörde faaliyet...

Konya PTT Başmüdürü Mevlüt Keklik,  Türkiye genelinde 4 bin 400 şube ile vatandaşa hizmet verdiklerini belirterek, PTT'nin bankacılıktan kargo sektörüne kadar birçok sektörde faaliyet gösterdiğini söyledi.

Posta Telgraf Teşkilat ı(PTT), kuruluşunun 172. yıl dönümünü kutlamalarını çalışanların olduğu araçlarla kurulan kortej eşliğinde Atatürk anıtına çelenk koyarak başladı. 23 ekim 1840'da Posta Bakanlığı olarak kurulan kuruluş bugün Posta Telgraf Teşkilatı olarak faaliyetlerine devam ediyor. 172 yıllık zaman sürecinde değişim evrelerinden geçen Türkiye'nin köklü bir kuruluşu olan PTT, banka, posta, kargo, tüketici kredisi, kontör yüklenmesi, fatura ödemeleri, para havalesi ve benzeri çok sayıda işlevi bünyesinde barındırıyor. Gazetemizin sorularını cevaplayan Konya PTT Başmüdürü Mevlüt Keklik, normalde kutlamaların 23 Ekim'de olduğunu, ancak bayram arifesine rastlamasıyla önceden kutladıklarını söyledi. Keklik, Türkiye genelinde 4 bin 4 yüz şubede vatandaşın çok sayıda ihtiyacına cevap verdiklerini vurguladı. PTT bünyesinde yaklaşık otuz yıldır çeşitli kademelerde çalıştığını ve 17 yıldır da başmüdür olarak çalıştığını belirten Başmüdür Keklik, “Konya il genelinde 29 merkez 67 şube 79 acente olmak üzere 175 işyerinde 815 personelle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu işyerlerimizde personele ve müşterilere yardımcı olmak için 24 saat hizmet veren il genelinde 51 PTT matik de hizmet veriyor” şeklinde konuştu.
YÜKSEK KAR EDEN BİR KURULUŞUZ
Türkiye genelinde yüksek kar elde eden bir kurum haline geldiklerini söyleyen Başmüdür Keklik, “kurumsal olarak kazandığımız bu farklılığın ve yıllık elde ettiğimiz bu kar oranının yaygınlıkla eş değerdir. Aylık ortalama 150 bin civarında kargo kurye kabulümüz var ve parasal postada da aylık 750 bin civarında işlem yapıyoruz. Bankacılık hizmetinden yüz kişiden otuz yedi kişi yararlanıyor. Türkiye'nin her yerinde PTT var; köylerde, kasabalarda, ilçelerde, yurt dışında her yerde şubelerimiz var. Artık otoyollarda hızlı geçiş  için alınan, araçlara takılan etiketleri ve bu  etiketlere para yüklemelesini de vatandaşa tüm PTT merkezlerinde biz veriyoruz. Türkiye genelinde işlem büyüklüğü yönünden iller arasında 6. sıradayız ve bankacılık yönünden nüfusun yüzde 37'si PTT'yi tercih ediyor.
Mevlüt Keklik, 172. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Merkez PTT Şubesi'nde işlem yapan 172. kişiye pul albümü ve kitaplardan oluşan hediye seti verdiklerini ve özel günlerde olduğu gibi yıl dönümüne özelde yüzde 10'luk bir indirim uyguladıklarını  sözlerine ekledi.
KERİM ATICI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.