Proje fabrikası gibi okul

Proje fabrikası gibi okul

Konya Meram Anadolu Lisesi öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Metotları Geliştirme Daire Başkanlığı ve Eğitim Metotları Derneği'nin düzenlediği 3. Ulusal Eğitim Metotları Proje yarışmasında F

Konya Meram Anadolu Lisesi öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Metotları Geliştirme Daire Başkanlığı ve Eğitim Metotları Derneği'nin düzenlediği 3. Ulusal Eğitim Metotları Proje yarışmasında Fen Bilimleri dalında 2 bin 20 proje arasından, "Mekatronik sınıfta ders anlatım teknikleri projesi" ile Türkiye birinciliğini elde etti.
Meram Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, proje odasında Türkiye birinciliğini alan çalışmayla ilgili öğretmenlerden detaylı bilgi aldı. Birinci olan öğretmen ve öğrencileri kutlayan Şahin, geleceğin teminatı gençlerin ve onları yetiştiren öğretmenlerin bu başarılarının Konya'nın ve Türkiye'nin gurur kaynağı olduğunu kaydetti. Artık teknolojinin eğitimle birleşince ortaya nelerin çıktığının bu projelerle açık bir şekilde ortaya koyulduğunu belirten Şahin, Türkiye birinciliği ödülü ve sertifikayı Meram Anadolu Lisesi müdür ve öğretmenlerine verdi.
Üretilen projelerle Türkiye birincilikleri elde eden Meram Anadolu Lisesi'nin öğretmen ve öğrencileri, yaptıkları buluşlar ve projelerle hem Türkiye'nin, hem de Konya'nın tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Öğrencilere Türkiye dereceleri kazandıran bazı projeler şöyle:
"Okul içine yapılan projede, sınıfın kapısı öğrencilerin gerçekleştirdikleri şifreleme sistemiyle açılıp kapanıyor. Öğrenciler ve öğretmenler kendi şifreleriyle bu dersliğe girip çıkıyor. Birer Einstein gözüyle bakılan öğrenciler ayrıca, sesle ve komutla çalışan perdeler, parmak izi ve ses komutuyla çalışan kapı, mikroskopla geniş boyut edinilmesi, hava temizleme ünitesine kadar bir çok projeye imza atarak Türkiye birincilikleri elde etti." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.