Prof. Dr. Caner Arabacı’ya vefa

Prof. Dr. Caner Arabacı’ya vefa

Konya Aydınlar Ocağı, akademisyen ve araştırmacı yazar Prof. Dr. Caner Arabacı’nın 70. Doğum günü münasebetiyle vefa programı düzenledi.

Aydınlar Ocağı Başkan Yardımcısı Mustafa Sinan Ümit’in kürsüde doğum günü pastası sürprizi yaptığı programda araştırmacı yazar Yılmaz Altunsoy’un hazırladığı Caner Arabacı sunumu da perdeye yansıtıldı.

İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonundaki programın açılış konuşmasını yapan Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, Caner Arabacı ile aynı jenerasyonun insanı olduklarına işaret ederek, “Ben bozkırın ortasında bir ova köyünde, Caner hocam ise Konya’nın en güzel coğrafyası diyebileceğimiz Beyşehir’in en güzel köyü Yeşildağ’da dünyaya geldi. Aynı dönemlerde İstanbul’da bulunduk ama yolumuz kesişmedi. Biz tıbbiye okurken o Bâbı Ali’de hizmet etti” dedi.

HAYAT ÖYKÜSÜNÜ ANLATTI

Prof. Dr. Caner Arabacı, hayat öyküsünden kesitleri anlattı. 1954 yılında Yeşildağ’da dünyaya geldiğini, ilkokulu köyünde bitirdikten sonra İvriz Öğretmen Okuluna gittiğini anlatan Arabacı, Selçuk Eğitim Enstitüsü’nü 1976’da bitirdikten sonra bir müddet İstanbul’da gazetecilik yaptığını, 1977 yılının sonunda da Konya Endüstri Meslek Lisesinde tarih öğretmeni olarak göreve başladığını söyledi. Arabacı, 1990 yılında yüksek lisansını, 1997 yılında doktorasını bitirerek Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümüne öğretim üyesi olarak atandığını kaydetti.

Anamas, Kervan, Konya, Lider Türkiye, Lonca, Meram, Selçuk İletişim, Yeni İpek Yolu, Yeşildağ, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dergisi, Yarınlar İçin Düşünce Dergisi, Stratejik Düşünce gibi dergilerden başka; Bizim Anadolu, Konya Postası, Yeni Konya, Merhaba, Memleket gibi yerel ve ulusal gazetelerde makaleleri yayımlanan Caner Arabacı, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Beyşehir Meslek Yüksek Okulu, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin ardından halen KTO Karatay Üniversitesinde görev yaptığını dile getirdi.

Program sonunda, şair İsmail Detseli, Caner Arabacı için kaleme aldığı şiiri seslendirip hediye etti. Daha sonra Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü katılım beratı ve kitap takdim etti.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum