Posbıyık: 1994 Yılında Çocuklardı, Şimdi Anne Baba Oldular

Posbıyık: 1994 Yılında Çocuklardı, Şimdi Anne Baba Oldular

Zonguldak Ereğli Belediyesi’nin 2013 yılına damga vuran sosyal sorumluluk çalışmaları arasında yer alan 'Hoş Geldin Bebek Projesi'nde, proje sorumluları tarafından ziyaret edilen aileler, dünyaya kısa süre önce gelen bebekleriyle birlikte Belediye Başkan.

Zonguldak Ereğli Belediyesi’nin 2013 yılına damga vuran sosyal sorumluluk çalışmaları arasında yer alan 'Hoş Geldin Bebek Projesi'nde, proje sorumluları tarafından ziyaret edilen aileler, dünyaya kısa süre önce gelen bebekleriyle birlikte Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade-i ziyarette bulundular.

Konuklarını makam odasında kabul eden Başkan Posbıyık, ailelerle yaklaşık yarım saat görüştü. Başkan Posbıyık’ı ziyaret eden aileler arasında Gülşen-Özkan Özcan, Gülsever-Ramazan Öztürk, İlknur-Serdar Gelen, Çiğdem-Vedat Özcan, Songül-Yasin Germe, Didem-Volkan Yıldıztepe ve Canan-Selçuk Yavaş çiftleri yer aldı. Hoş Geldin Bebek Projesi çerçevesinde çocukları dünyaya gözlerini açtıktan birkaç gün sonra proje sorumluları tarafından evlerinde ziyaret edilen aileler, böylesine güzel bir uygulamadan dolayı duydukları mutluluğu dile getirdiler. En büyük sevinçlerini yaşadıkları günlerde bu sevinçlerine belediye çalışanlarının da ortak olmasının önemli bir sosyal olay olduğuna işaret eden anne-babalar, bu projenin hayata geçirilmesinde en büyük pay sahibi olan Başkan Posbıyık’a teşekkür ettiler.

Ziyarette, aralarında henüz yirmi günlük bile olmayan yeni doğanların da bulunduğu bebekleri tek tek kucağına alan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, duygusal anlar yaşadı. 1994 yılında Belediye Başkanı olduğunda kucağına alıp sevdiği ve fotoğraf çektirdiği bebeklerin bugün birer genç olduğunu ve zaman zaman o gençlerin, bebekliklerinde kendisi ile çektirdikleri fotoğrafları gösterdiklerini belirten Başkan Posbıyık, "Belediye olarak toplumun her kesimine yönelik hizmetleri üretmemiz gerektiğine her zaman inandım. Nasıl bir vatandaşımıza ölümünde bile gereken hizmeti getirmeye gayret gösteriyorsak, dünyaya merhaba diyen geleceğin nesilleri için de bugünden yapmamız gerekenleri yapmalıyız inancındayım.” dedi.

Belediye Özel Kalem Müdürü Sevim Baba ve Proje Sorumlusu Burcu Akın ile birlikte makamında kucakladığı bebeklerin ilk fotoğraflarının yer aldığı albümlerle çeşitli oyuncaklar hediye eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: "Allah, sizlere bu güzel evlatları kucaklama fırsatı verdi. İnşallah evlatlarınız önce ailelerine, sonra memleketlerine ve vatanlarına hayırlı birer evlat olarak yetişirler. Bizler de evlatlarınızın başarılarını gördükçe bugün onları kucaklarken, nasıl mutlu olduysak yine böyle mutlu oluruz inşallah. Ben tüm ailelere hayırlı olsun derken, ziyaretlerinizden dolayı da teşekkür ediyorum."CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.