Peygamberimizin evrensel mesajını anlamalıyız

Peygamberimizin evrensel mesajını anlamalıyız

Diva-Sen Konya Şube Başkanı Mustafa Fidan, sendika il binasında düzenlediği basın toplantısında günümüz gençlerinin içinde bulunduğu durumdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi

Diva-Sen Konya Şube Başkanı Mustafa Fidan, sendika il binasında düzenlediği basın toplantısında günümüz gençlerinin içinde bulunduğu durumdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen programda konuşan Fidan, “Ülkemizde ve dünyada yaşanan hadiseler gösteriyor ki, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak istiyorsak, gençliğimiz Avrupa’nın düştüğü ahlaki bunalıma düşmeden, O yüce rehberin evrensel mesajlarını çok iyi anlamak zorundayız” dedi.

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen programda Hz. Muhammed’in yeterince anlaşılamadığını belirten ve gençlere tavsiyelerde bulunan Fidan, Müslümanların kan ağladığını belirterek Hz. Muhammed ve Kur’an Sünnetlerinin yeterince anlaşılamadığını söyledi. Hz. Muhammed’in bir müjdeleyici ve alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamber olduğunu ifade eden Fidan, “Onun getirdiği değerlere sahip çıkılmadığı için insanlar acı çekiyor. İçki ve uyuşturucu kullanımı artarken fuhuş ve ahlaksızlık zirveye çıkıyor” diye konuştu.

Ülke olarak her geçen gün kötü günlerin yaşandığını üzülerek gözlemlediklerini de belirten Fidan, “Ülkemizde ve dünyada yaşanan hadiseler gösteriyor ki, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak istiyorsak, gençliğimiz Avrupa’nın düştüğü ahlaki bunalıma düşmeden kurtarmamız lazım. O yüce rehberin evrensel mesajlarını çok iyi anlamak zorundayız. İnsanlar ve Müslümanlar olarak O’na muhtacız. Bu hafta münasebetiyle yetkililere sesleniyoruz; Kurtuluşumuz için Hz. Muhammed’in emanetine sahip çıkacak gençler yetiştirmeliyiz. Kur’an kurslarına isteyen vatandaşlarımızın ilköğretim 5’nci sınıftan önce de gidebilmeleri, dini bilgilerin ve Kur’an-ı Kerim’in eğitim literatürüne alınmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.