Perşembe Pazarı Toptancı Haline taşınsın

Perşembe Pazarı Toptancı Haline taşınsın

Nişantaşı Mahallesinde Perşembe günleri kurulan semt pazarının, çevresindeki site sakinleri kaldırılmasını istiyor

Nişantaşı Mahallesi’nde Perşembe günleri kurulan semt pazarının, çevresindeki site sakinleri kaldırılmasını istiyor. Site sakinleri adına yazılı açıklama yapan Hasan Pirbudak, Nalçacı ve Sille Kavşağı arasında kurulan semt pazarının, sitelerin ortasında küçük dar bir yerde ve şehrin ortasında yer aldığını, bu durumun trafik sorununa yol açmasının yanında şehrin ortasında böyle bir pazarın olmasının yakışık almadığını kaydetti. Pazarın dışında alanın kamyon, tır garajı gibi kullanıldığını ifade eden Hasan Pirbudak, “Bu durumdan çevre sakinleri de rahatsızdır. Fulden, Uğurlu, Mutluyuva, Kaynarca, Şeker, Taç, Sergen, Özçoban, Kabataş, Derbentliler, Efes, Doktorlar, Orkide, Tabipler, Kutluay, Yapıcı, Onur, Doğa ve Mamuriye siteleri benimle aynı görüştedir. Onun için bu pazarın buradan kaldırılıp Adnan Menderes Toptancı Hali’nin bulunduğu yere alınmasını, toptancı halinin de Ereğli Yolu üzerinde geniş bir araziye yapılmasını tavsiye ediyorum” dedi.

Stadyumun öğrenci ve halkın yaya olarak ziyaret edebileceği bir bilim merkezi yapılmasının da çok uygun olacağını aktaran Pirbudak, şunları kaydetti: “Stadyumun çevresinde Meslek Lisesi, Konya Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Devlet Tiyatroları var. Ayrıca istasyona yakın, bu nedenle dışarıdan gelebilecek pek çok ziyaretçisi bulunmaktadır. Bilimsel bir bakış açısıyla böyle düşünmenizi bekliyorum. Yaptırmayı planladığımız akıllı evlerden vazgeçmenizi istiyorum.”

Pirbudak, İl Emniyet Müdürlüğü’nün yanında atıl, harabe olmuş bina ile boş olan Türk Telekom binasının İl Emniyet Müdürlüğüne kazandırılmasının doğru olacağını da belirterek, bu alana çevre düzenlemesi yapılmış modern bir Emniyet Müdürlüğü binasının yapılabileceğini aktardı.

“Şehrimizde sadece Mevlana Türbesi ile turizm kalkınmaz” kalkınamaz diyen Hasan Pirbudak, Mevlana Müzesini gezen biri oradan da Alâeddin Tepesi ve Karatay Medresesi’ne yaya olarak ziyaret etmesi gerektiğinin altını çizerek, bu anlamda valiliğin stadyumun yanındaki DSİ binasına taşınarak, Valilik binasının da müze yapılması gerektiğine dikkat çekti.

HASAN AYHAN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.