Perakende İçin Öngörüsel Analiz Hizmeti Veren Getron, Almanya Ofisi İle Avrupa’ya Açıldı

Perakende İçin Öngörüsel Analiz Hizmeti Veren Getron, Almanya Ofisi İle Avrupa’ya Açıldı

Deloitte Technology Fast50 Turkey listesinde en hızlı büyüyen ilk 50 şirket arasında yer alan ve Bilişim 500 listesinde Türkiye Merkezli Yazılım Üreticileri arasında 45. sırada bulunan Getron Bilişim...

Deloitte Technology Fast50 Turkey listesinde en hızlı büyüyen ilk 50 şirket arasında yer alan ve Bilişim 500 listesinde Türkiye Merkezli Yazılım Üreticileri arasında 45. sırada bulunan Getron Bilişim Hizmetleri A.Ş.’nin Almanya ofisi, Haziran 2015 itibariyle Dresden şehrinde faaliyete geçti.

Geliştirmiş olduğu özgün tahminleme yöntemi Almanya’da Springer tarafından yayımlanan kitaba konu olan; Hindistan, Çin, G. Kıbrıs ve İspanya’da uluslararası konferanslarda Ar-Ge çalışmaları ilgi gören firma, Öngörüsel Analiz (PredictiveAnalytics) alanındaki “Getron Advisor” adlı inovatif ürününü Almanya üzerinden Avrupa pazarına sunmaya başladı.

“Getron Advisor” perakende sektöründe, çok sayıda satış noktasında her bir ürün için gelecek dönemlerde oluşacak talebi bulut tabanlı olarak, büyük veri üzerinden yüksek başarı ve hızla tahmin edebilen bir BilgiişlemselZeka (ComputationalIntelligence) uygulaması. Uygulama 2015 yılı başında 1.714 proje arasından TÜBİTAK TEYDEB’in “Başarı Hikayeleri” arasına girdi.

Hangi ürüne, nerede, ne zaman ve ne kadar talep geleceğini tahmin edebilen yazılım, bu tahminler ışığında depodan ikmal (replenishment), mağazalar arası transfer, yeniden üretim (RPT), indirim, mağaza ve lojistik insan kaynağı planlaması konularında karar destek sistemi olarak çalışıyor ve firmaların stok seviyesini azaltırken kaçan satışı engelleyerek karlılığı arttırıyor. Ayrıca, yüksek yoğunluklu firma verisini KPI tabanlı dashboard ve analiz arayüzleriyle zenginleştirerek mobil ortamda görselleştiriyor.

Könneritzstrasse 25, B502, 01067 Dresden, Deutschland adresinde faaliyete geçen ofis; halihazırda Yıldız Teknopark bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Getron’un Avrupa satış ve Ar-Ge çalışmalarının merkezi olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.