Paslı’nın ‘Ailede Huzur İçin   9 S’ kitabı 5. baskıyı yaptı

Paslı’nın ‘Ailede Huzur İçin 9 S’ kitabı 5. baskıyı yaptı

Dr. Cemil Paslı’nın kaleme aldığı, mutlu bir ailenin başucu kitabı niteliğindeki ‘Ailede Huzur İçin 9 S’ beşinci baskıyı yaptı.

Dr. Cemil Paslı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eserin aile konusunda tam bir başucu kitabı haline geldiğini ifade ederek, ‘9 S’ de, ilahiyat, sosyal hizmet, iletişim ve ailenin desteklenmesi alanında STK yöneticisi olarak 2004 yılından buyana biriktirdiği sivil toplum çalışmalarından edindiği tecrübelerini bu eserde birleştirdiğini söyledi.

AİLE İÇİN BİNA METOFORU

Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinde aile konusunda verdiği binden fazla konferans sonrasında olumlu geri dönüşler aldığını ifade eden Paslı, günümüzde oldukça önem kazanan ve gündemin baş sırasına yerleşen sağlıklı birey ve huzurlu bir toplum için “kilit taşı” hükmünde olan mutlu bir ailenin teşekkülünü ‘9 S’ üzerine bina ediyor.

MUTLULUĞU MUHAFAZA ETMEK İÇİN

Eserinde tam anlamıyla kendine has, özgün bir sistem ortaya koyarak, aileyi bir bina gibi tahayyül eden Paslı; ‘sohbet’, ‘sevgi’ ve ‘sabır’ birlikteliğini ana taşıyıcı kolon; ‘sofra’, ‘seyahat’, ‘seccade’, ‘sayfa’, ‘sistem’ ve ‘samimiyet’ birlikteliğini ise destek kolonları olarak tasvir ediyor. Paslı açıklamasında, ‘9 S’ formülünü uygulayan ailelerin en zor ve çetin şartlarda huzur ve mutluluklarını muhafaza edeceklerine dikkat çekiyor.

Çimke Yayınlarından çıkan ‘Ailede Huzur İçin 9 S’ in 5’inci baskısı okuyucularına ulaşmak üzere raflardaki yerini aldı.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.