Paralel yapı varsa o da sizin eseriniz, sizin!

Paralel yapı varsa o da sizin eseriniz, sizin!

Kamalak: "Milli Görüş koalisyonunda biz Kıbrıs barış zaferini kazanmıştık. Sizin tek başınıza iktidarınızda askerlerimizin başına çuval geçirildi"

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AK Parti hükümetine yönelik, "Milli Görüş koalisyonunda biz Kıbrıs barış zaferini kazanmıştık. Sizin tek başınıza iktidarınızda askerlerimizin başına çuval geçirildi" dedi.

Seçimlere "Milli İttifak" adıyla ortak girme kararı alan Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak ve eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Adana'da düzenlenen mitinginde vatandaşlara seslendi.

Kamalak, İstasyon Meydanı'ndaki mitingde, katılımcıların Miraç Kandili'ni kutladı.

Adana'da bir zamanlar pamuk ihraç edilirken maliyetlerin fiyatların çok daha üzerinde olması nedeniyle artık pamuk üretilmediğini, kentte yaptıkları Sümerbank Bez Fabrikası gibi tesislerin bir bir satıldığını ifade eden Kamalak, "Bakmayın siz AKP'nin 'Onlar konuşur, biz yaparız' dediklerine. Biz yaparız onlar satar" diye konuştu.

Emeklilerin güç koşullar altında yaşadığını savunan Kamalak, bu sorunu çözmek için 'Emekliler Bakanlığı' kuracaklarını belirtti.

Kamalak, fabrikalar kurmayan bir iktidarın işsizliği çözemeyeceğini söyledi.

"Hırsızları, yolsuzları arkadaşlarına havale etmeyeceğiz" ifadesini kullanan Kamalak, şöyle konuştu:

"Bu ülkenin yüksek hakimlerine, adalet sistemine göndereceğiz. Geliyoruz Allah'ın inayetiyle. Bundan emin olun. Zorunlu eğitime tabi olan çocuklara servisleriniz ücretsiz olacak. Anneler her gün çocuklarınız omzunda erzak çantasıyla okula gitmeyecek. Onların öğle yemeğini biz karşılayacağız."

Belirli çevreleri ittifakın korkusu sardığını, bu sebeple "Aman oylar bölünmesin koalisyon gelir" dediklerini aktaran Kamalak, şöyle devam etti:

"Biz oyları bölmek için değil, ülkenin bütünlüğünü sağlamak için geliyoruz. Sen ülkeyi bölüyorsun. Sizin tek başınıza yapmış olduğunuz iktidarla bizim koalisyon hükumetlerimizi şöyle bir mukayese edelim. Milli Görüş koalisyonunda biz Kıbrıs barış zaferini kazanmıştık. Sizin tek başınıza iktidarınızda askerlerimizin başına çuval geçirildi. Milli Görüş koalisyonunda biz Çekiç Güç'ü kovmuştuk, sizin tek başınıza iktidarınızda Anadolu'ya, Adana'ya, Kahramanmaraş'a, Şanlıurfa'ya İsrail'i korumak için füze kalkanları, haçlı elbiseleri yerleştirildi. Bizim koalisyonumuzda işçiye, memura yüzde 50 zam yapılmıştı, sizin zamanınızda ancak yüzde 2 zam veriliyor. "

- Anayasa Mahkemesine başvuru önerisi

Seçimlerde baraj problemlerinin bulunmadığını öne süren Kamalak, "Kaldı ki barajlar yıkıldı çoktan ama öyle düşünenlere karşı deyiniz ki 'Barajı aşamayacak olsa bile milletvekili çıkaracak kadar adayımız oy aldığında Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yoluyla gitmek suretiyle milletvekili belirlenecektir'. Yani hiç bir oyun zayi olması sözkonusu değildir" şeklinde konuştu.

- Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici

Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de Türkiye'yi 13 yıldan beri yönetenlerin hep yeni anayasa sözü vermelerine rağmen bunu yapmadıklarını ifade ederek, "Bakın Kenan Evren öldü ama anayasası ve yasaları devam ediyor. Bunlar darbe anayasasına ve darbe yasalarına sığındılar, iktidarlarını bununla koruyorlar ve bununla koruyacaklarını düşünüyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

- "HDP'ye oy vermek, bu ülkeye, bu millete, bu devlete ihanet etmek demektir"

Türkiye'nin dışarıda itibarsız bir hale getirildiğini, hükümetin en başarısız olduğu alanın da maalesef dış politika olduğunu öne süren Destici, hükümetin "Terörü sonlandıracağız" derken PKK'yı meşrulaştırdıklarını, örgütün bölgede mahkemeler, vergi daireleri kurduğunu, kolluk güçleri oluşturduğunu savundu.

"Onun için hiçbir tereddüdüm yok. HDP'ye verilen her oy AKP'ye verilmiştir. AKP'ye verilen her oy da HDP'ye verilmiş demektir" diyen Destici, şunları söyledi:

"Diyorlar ki 'HDP barajı aşarsa AK Parti iktidardan gidermiş'. Her ne sebeple olursa olsun HDP'ye oy vermeyi düşünenler iyi dinlesinler. HDP'ye verilen her oyda, 30 yıldır döktüğü kana ortak olursunuz. İleride bu devleti, milleti bölecek, sizin de buna katkınız olmuş olur. Aklınızı başınıza alın. Hangi sebeple olursa olsun HDP'ye oy vermek, bu ülkeye, bu millete, bu devlete ihanet etmek demektir. Açık ve net söylüyorum. Alternatif arıyorsan işte sana tertemiz, pırıl pırıl imanlı inançlı kadroların oluşturduğu Milli İttifak. Başka adres ,alternatif, çare, çıkar yol yok."

Bir ülkede, polisin, askerin, yargının içinde hukuksuzluk varsa hukukun onun cezasını vereceğini ifade eden Destici, "Sen kendi icraatının hesabını ver. Bu ülkede eğer sizin iddia ettiğiniz gibi bir paralel yapı varsa o da sizin eseriniz, sizin. Siz, kendinizi aklayamazsınız. Siz, sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz. Sizin saf olmadığınızı da bu millet biliyor. Menfaatinize gelen işlerde maşallah cin gibisiniz. Sayın Başbakan sen bırak bu paralel masalını da yurt dışına çıkarılan paralardan bahset" dedi.

Bu arada, Kamalak ve Destici, Adana Demirspor ve Adanaspor atkıları takarak vatandaşlara seslendi. Milletvekili adaylarıyla katılımcıları selamlayan liderler, vatandaşlara karanfil attı. Kamalak konuştuğu sırada Destici, miting alanına inerek vatandaşlarla birlikte Kamalak'ı dinledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.