Palandöken: Perakende Yasası Bir An Önce Çıkmalı

Palandöken: Perakende Yasası Bir An Önce Çıkmalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni hükümetin esnaf ve sanatkarların sorunlarına çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı; TBMM’de bekleyen ‘Perakende Sektörünü Düzenleyen Kanun Tasarısı’nın...

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni hükümetin esnaf ve sanatkarların sorunlarına çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı; TBMM’de bekleyen ‘Perakende Sektörünü Düzenleyen Kanun Tasarısı’nın bir an önce kanunlaşmasını talep etti.

Palandöken, “Hükümet programını sunan 62’inci hükümetten esnaf ve sanatkarlar olarak beklentilerimiz çok fazla. Esnaf ve sanatkarlarımızın Torba yasaya konulan ve kanunlaşmasını beklediğimiz başta vergi ve sosyal güvenlik borçlarının ertelenmesi, faizlerinin silinmesine ilişkin beklentilerimiz yüksek. Torba kanunda yer alan ve yasalaşmayı bekleyen sorunların zaman kaybedilmeden çözüme kavuşması gerekmektedir.” dedi.

“YENİ İŞ YERİ AÇANLARA 5 YIL VERGİ OLMAMALI”

Yeni hükümetin mutlaka yeni iş yeri açacak esnaf ve sanatkarlara esneklik getirmesi gerektiğini ve buna paralel olarak bürokrasideki engellerin kaldırmasının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Palandöken, “Yeni hükümetimiz, öncelikli olarak yeni işyeri açan esnaf ve sanatkara vergide kolaylık sağlamalı ve 5 yıl süreyle vergi almamalıdır. Bir başka önemli konu ise işyeri açılırken uygulanan bürokratik engellerin azaltılmasıdır. Ayrıca, haksız rekabetin önüne geçilmesi için acilen yasal düzenlemelere ihtiyaç bulunmaktadır. Özellikle küçük esnaf ve sanatkarımızı yakından ilgilendiren haksız rekabetin ortadan kalkması için perakende sektörünü düzenleyen yasa tasarısının zaman kaybedilmeden çıkarılması gerekmektedir.” diye konuştu.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.