Pala: Dobruca-inkaya Bağlantı Yolunda Mühendislik Hatası Yok

Pala: Dobruca-inkaya Bağlantı Yolunda Mühendislik Hatası Yok

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve inşaat mühendisi Semih Pala, Dobruca-İnkaya bağlantı yolunun Karayolları Tasarım El Kitabı’nda belirten tüm değerlere sahip olduğunu, teknik raporlarda da mühendislik hatası görülmediğini...

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve inşaat mühendisi Semih Pala, Dobruca-İnkaya bağlantı yolunun Karayolları Tasarım El Kitabı’nda belirten tüm değerlere sahip olduğunu, teknik raporlarda da mühendislik hatası görülmediğini söyledi.

Pala, Dobruca-İnkaya bağlantı yolu ile ilgili açıklama yaptı. Kazalarda ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Semih Pala, böylesine önemli bir konunun kamuoyu tarafından konuşulmasının, tenkitler yapılmasının normal olduğunu ifade etti. Karayoluyla ulaşım için Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalar yaptığını belirten Pala, dağ yollarının virajlı ve eğimli olduğunu, otoyollar gibi düz olamayacağını hatırlattı.

Uludağ’a, Maksem-Alacahırka üzerinden ve Çekirge üzerinden çıkış olduğunu anlatan Semih Pala, "Her ikisi de şehir trafiğini sıkıntıya sokan güzergahlardır. Büyükşehir Belediyesi Uludağ’a çıkışı rahatlatmak için pratik bir alternatif yol geliştirdi. Orhaneli yolunda Odunluk Köprüsü’nü, ardından Hüdavendigar Parkı’nın yanından Dobruca-İnkaya bağlantı yolunu yaptı. Bunlar belediye meclisinden oybirliğiyle geçen kararlarla yapıldı. Kurala uygun yapılmış işlemlerdir." diye konuştu.

"Dağ yollarından senelerdir kazalar oluyor. Umarım bundan sonra olmaz." diyen Pala, son kazalar nedeniyle teknik anlamda yapılan tenkitlere Karayolları Tasarım El Kitabı ile cevap verdi. Semih Pala, şunları kaydetti: "Dağ yolunda olması gereken teknik değerler, Dobruca-İnkaya bağlantı yolunda mevcuttur. Yukarıdan hızla gelen frenleri ısınmış, balataları kokan otobüsler nasıl duracak? Her iki kazada da maalesef raporlar sürücü hatasını gösteriyor. Belediye suçlanırken hakkaniyetli olunmalıdır. Dobruca-İnkaya bağlantı yolunda mühendislik hatası yoktur. Teknik raporlarla görülmüştür. Ölümlü kazaların ardından idarenin tedbir olarak yolu kapatması doğaldır. Tedbir olarak büyük araçların bu yola girmesi engellenebilir." CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.