Özgenerden Recep Konuka övgü

Özgenerden Recep Konuka övgü

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuku makamında ziyaret etti.

Ziyaret öncesi Recep Konuk Tesisleri’ni gezen ve tesislerde inceleme yapan Futbol Federasyonu Başkanı Özgener ve beraberindeki heyet, tesisleri mükemmel bulduklarını belirtti. Özgener, pek çok kentte her şeyiyle tam olan böylesine komple bir tesis görmediklerini dile getirdi ve tesisleri Türk sporuna kazandıran başta Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk olmak üzere tüm Konya Şeker çalışanlarına teşekkür etti.
Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve beraberindeki heyeti makamında karşılayan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, futbolda kalitenin artırılması gerektiğini söyledi. Konya Şekerspor’un da onursal başkanlığını yapan Recep Konuk, spora ve özellikle de futbola sosyal sorumluluk çerçevesi içerisinde baktıklarını ifade etti.
Konya Şeker olarak sporu önemsediklerini ve bugün dünyanın yükselen trendi olan futbola da kayıtsız kalmadıklarının altını çizen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Özellikle futbol ülkelerin, şehirlerin tanıtımı ve insanların kaynaşması açısından çok önemli bir sektördür. Kitle sporu olan futbol sayesinde pek çok ülke ve şirket kendini tanıtma fırsatı bulmuştur. Biz de Konya Şeker olarak bunu bir yandan sosyal sorumluluk çerçevesi içinde ele alırken, öte yandan da futbolla hem kentimizi, hem de şirketimizi tanıtmış oluyoruz” dedi.
Futbol Federasyonu’nun ülkemizde yeniden yapılanma içerisinde olduğunu bildiklerini ve bunun içinde federasyona gereken desteği vermeye hazır olduklarını söyleyen Pankobirlik Genel Başkanı Konuk, federasyonun özellikle futboldaki kaliteyi yükseltmesini ve takımlar arasındaki rekabette de adaletli davranılmasını istedi. Konuk, pek çok Anadolu kulübünün zor şartlar altında takım oluşturduklarına dikkat çekerken, hakem hatalarının en aza indirilerek kulüplerin emeğinin heba olunmasının önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.
TFF Başkanı Mahmut Özgener ise Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’la buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, genç ve yeni bir ekip olduklarını, federasyonu istenilen düzeye getirmek için çaba harcadıklarını söyledi. Özgener, Konya Şeker’in gerçekleştirdiği sportif amaçlı yatırımları da beğendiklerini ve herkesin, her kurumun ciddi anlamda spora sahip çıkması halinde Türk futbolunun da dünyadaki yerini alacağına inandıklarını bildirdi.
Federasyon Başkanı Özgener, Konya’da bir şirket tarafından yapılmış böyle bir yatırımı beklemediğini ve gördüğünde şaşırdığını belirterek “Sayın Konuk, gerçekten konulara vakıf bir yönetici. Futbol adına mükemmel bir yatırım yapmışlar. Bu yatırımlarla birlikte Konya Şekerspor’un yeri bir üst lig olmalı diye düşünüyorum. Tesisleriyle, yatırımlarıyla ve spora sahip çıkan bir Recep Konuk’la Şekerspor’un hak ettiği yeri alacağına inanıyorum” diye konuştu. Ziyaret sırasında Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk arasında sıcak ve samimi bir diyalog yaşanırken, birbirlerine verdikleri plaketlerle de bu samimiyetin pekiştiği görüldü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.