Özel Serhat Koleji, Zem Sınıfı İle Daha Kaletile Eğitim Verecek

Özel Serhat Koleji, Zem Sınıfı İle Daha Kaletile Eğitim Verecek

Erciş Özel Serhat Koleji, 2013-2014 Eğitim Öğretim yılına Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli (ZEM) ile başladı.

Erciş Özel Serhat Koleji, 2013-2014 Eğitim Öğretim yılına Zenginleştirilmiş Eğitim Modeli (ZEM) ile başladı. ZEM sınıfının açılışını Erciş Kaymakamı Barbaros Baran, Milli Eğitim Müdürü Cemalettin Bilik ve şube müdürleri birlikte gerçekleştirdi.

ZEM sınıfının açılışında öğrenciler ile sohbet eden Kaymakam Barbaros Baran, “Çocuklarımızın zeka gelişiminde bu tür sınıfların çok önemli olduğunu düşünüyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu tür eğitimlerle dünya eğitim standartlarının üstünde olacaklarına inanıyorum. Serhat İlköğretim Okulumuzun yapmış olduğu eğitim seferberliğin takdirle alkışlıyorum.” dedi.

Erçiş Milli Eğitim Müdürü Celalettin Bilik ise birçok ilklere imza atan Serhat Koleji idarecilerini tebrik ederken, Özel Serhat Kolej Müdürü Mahmut Kankılıç, “ZEM sınıfımız Doğu Anadolu'da ilk olarak Erciş'te başlamış olup bizi gururlandırmıştır. Sınıfımızın tefrişatı, 25 bin TL’lik bir yatırımla hazırlanmış olup malzemelerin hepsi yurt dışından getirilmiştir. Eğitim modelimiz anasınıfından itibaren; 1, 2, 3 ve 4.'ncü sınıfları da kapsamaktadır. İlerleyen yıllarda 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için de uygulamamız başlayacaktır." dedi.

ZEM programı ile çocukların zekâ, ilgi, yetenek alanlarının belirlenerek gruplama ve zenginleştirme modelleri ile geliştirilmesini ve desteklenmesini amaçlanıyor. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.