'Özal'ın naaşında aşırı miktarda zehir çıktı'

'Özal'ın naaşında aşırı miktarda zehir çıktı'

8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın zehirlendiği iddiasıyla ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Şüpheli ölümün üzerinden 19 yıl geçti, sır perdesi aralanmaya başladı. Merhum Turgut Özal 'ın otopsisinde zehir tespit edildi. Zehirlenme iddiasıyla ilgili tartışmalarsa yeni ortaya çıkan bilgiler ışığında devam ediyor.

AŞIRI MİKTARDA ZEHİR BULGUSU VAR

Titiz bir çalışma yürüten Adli Tıp uzmanları incelemede fazla miktarda zehir bulgusuna rastladı. Merhum Özal'ın naaşında tespit edilen miktarın çok olması dikkat çekiyor. Zehrin vücuda dışarıdan verilen tarım ilacı veya ağır metal benzeri bir madde olma ihtimali titizlikle inceleniyor.

TOPRAK ANALİZİ YAPILDI

Uzmanlar, Özal'ın naaşında tespit edilen zehirle ilgili en ufak şüphe olmaması için toprak analizi bile yaptı. Anıtmezardan alınan kabir toprağında herhangi bir zehir bulgusuna rastlanmadı. Bu sonuç zehrin toprak üzerinden merhum Özal'ın naaşına bulaşmadığını ve öldürücü maddenin Özal'ın yaşamına son verecek şekilde kendisine verildiğini ispatlıyor.

Tetkikler yapılmaya devam ediliyor. Adli Tıp Kurumu nihai kararını kimya ve morg dairelerinden gelen kanıtları inceleyerek verecek. Kurum daha sonra yaptığı incelemelerin sonuçlarını Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edecek.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.