Oy kullanan pikniğe gitti

Oy kullanan pikniğe gitti

Milletvekilliği genel seçimleri yapıldı. Sabahın erken saatlerinde oyunu kullanan Konyalı, seçim sonuçlarını merakla beklerken, vakit geçirmek için piknik alanlarına akın etti

24. dönem milletvekilliği genel seçimleri için vatandaş sandık başına gitti. Oyunu kullanan vatandaş, seçim sonuçlarını merakla beklerken, pazar gününü ve güzel havayı değerlendirmek için piknik ve mesire alanlarına, park yerlerine akın etti. Vatandaşın yoğunluk oluşturduğu yerlerden bir tanesi de Kozağaç Mahallesi’nde bulunan Kozağaç Piknik Alanı oldu. Oyunu kullanan vatandaş, ailesi ile birlikte piknik yapmaya gitti.

Piknik yapan vatandaşlardan Ahmet Şügüler, “Sabahın erken saatlerinde ailecek oy kullanmaya gittik. Her vatandaşın yapması gereken yükümlülüğü yerine getirerek oyumuzu kullandık. Sandıktan çıkacak olan sonucu merakla beklerken, pazar gününü de iyi bir şekilde değerlendirebilmek için ailecek piknik yapmak üzere Kozağaç Piknik Alanı’na geldik. Havanın da ısınması ile birlikte şehirde hafta boyunca üzerimizde büyük bir yorgunluk ve stres oluşuyordu. Bir günlüğüne de olsa ailemle birlikte vakit geçirmek bu yorgunluğu ve stresi atmama vesile oldu. Hem de seçim sonuçlarını beklerken vakit geçirmiş olduk. Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Oyunu kullanıp seçimini yaptıktan sonra pikniğe gidenlerden Hasan Hüseyin Çakır da, “Üzerimizdeki oy kullanma yükümlülüğünü yerine getirerek tercihimizi yaptık. Şimdi dört gözle seçim sonuçlarının açıklanmasını bekliyoruz. Demokratik bir seçim yapabiliyor olmak bizim için güzel bir avantaj. Vatandaş seçim sandığına gidip istediği gibi tercihini yapabiliyor. Seçimin demokratik bir ortamda geçiyor olması biz bireyleri de sevindiriyor. Seçim sonuçları ne olacak bilemiyoruz, fakat her ne olursa olsun Türkiye’nin hayrına olmasını diliyor, halkın geleceği için en olumlu sonuç ne olacaksa, sandıktan bu sonucun çıkmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Seçim atmosferinden uzak kalan ve belki olup bitenlerden haberdar olmayan çocuklar ise aileleri ile birlikte güzel bir gün geçirmenin tadını çıkardı. Çeşitli oyunlar oynayarak gönüllerince eğlenen çocuklar, piknik alanında bulunan havuzun içindeki ördekleri ekmekle beslemeyi de unutmadı.

RASİM ATALAY

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.