Otomotivciler Kümelenme Desteği Hakkında Bilgi Aldı

Otomotivciler Kümelenme Desteği Hakkında Bilgi Aldı

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) Genel Sekreteri Halim Gökçe; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü'nce çağrıya çıkan 'Kümelenme Destek Programı' hakkında Erzurum Girişimci İşadamları D.

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) Genel Sekreteri Halim Gökçe; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü'nce çağrıya çıkan 'Kümelenme Destek Programı' hakkında Erzurum Girişimci İşadamları Derneği (ERGİAD) Otomotivciler komitesi üyelerine bilgi verdi. DASİDEF Genel Sekreteri Gökçe; Kümelenme Destek Programının 1. Destek Çağrısı'na çıktığını ifade ederek, kurulacak olan Yedek Parça Sanayi Sitesi’nin bu programdan faydalanması için proje hazırladıklarını söyledi.

DASİDEF Genel Sekreteri Halim Gökçe; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kümelenme Destek Programı kapsamında sağlanacak mali desteğin, 5 yıl için 30 milyon TL olduğunu söyledi. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) uzmanlarının tecrübelerinden de faydalanacaklarını sözlerine ekleyen Gökçe şöyle devam etti; “Alınacak olan bu destekle Yedek Parça Sanayi Sitesi Erzurumluların hizmetine sunacağız. Kuracağımız yeni bir web sitesi üzerinden gerekli hazırlıkları yürüteceğiz. Yapılacak olan anketlerle fizibilite çalışmalarına hız kazandırılacak ayrıca bu anketle önümüzde ki yol haritasını da görmüş olacağız. Son derece modern ve geleceğe dönük bir sitenin yapılması için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Yapılacak olan siteye yer tahsisi için gerekli mercilere başvuruda bulunduk.”

ERGİAD Otomotiv Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yıldırım, sanayii sitesinde faaliyet gösteren yedek parçacıların talebi üzerine Otomotiv Komitesi olarak yedek parçacıların bir arada olacağı modern bir site kurulmasını istediklerini belirterek; “Kurulacak olan yeni yedek parça sitesi için olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi de oto tamircileridir. Bu sitenin yapımında onlarda yer almalıdır. Bu site oto yedek parçacılar ve oto tamircileri diye iki ayak üzerinde olacaktır” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğünce ilk kez çağrıya çıkan Kümelenme Destek Programı kapsamında; belli bir coğrafi alanda yoğunlaşmış ve benzer iş kollarında faaliyet gösteren firmalar, şirketler, kamu kurumları, sanayi ve ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, meslek okulları, Ar-Ge merkezleri vb. kurumlarda destek alabilecek.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.