Otogar Esnafından Fiyat Tespit Komisyonu Tepkisi

Otogar Esnafından Fiyat Tespit Komisyonu Tepkisi

Mersin Otobüs Yazıhaneleri Kooperatif Başkanı Ramazan Avcı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın, bazı belediye meclis üyelerinin yeni otogardaki yazıhane kiralarının belirlenmesi için fiyat tespit komisyonu kurulması...

Mersin Otobüs Yazıhaneleri Kooperatif Başkanı Ramazan Avcı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın, bazı belediye meclis üyelerinin yeni otogardaki yazıhane kiralarının belirlenmesi için fiyat tespit komisyonu kurulması teklifini reddetmesine tepki gösterdi.

Kocamaz'ın, “Otogarla ilgili niye komisyon kurulsun? Burada Büyükşehir Belediyesi ne güne duruyor?” şeklindeki sözlerine tepki gösteren Avcı,

Kocamaz’ın, meclis üyelerinin önerilerini hiçe saydığını ifade ederek, "Halkı ve esnafı yok sayan anlayış meclis toplantısında meclis üyelerini de yok saymıştır. Şu durumda Kocamaz’a önerimiz, halkın, esnafın ve meclis üyelerinin taleplerine kulaklarını tıkamaya devam edecekse, yasaları hiçe sayacaksa buyursun belediyeyi tek başına yönetsin.” dedi.

Belediye meclis üyeliğinin, belediye başkanlığı kadar önemli bir görev olduğunu ifade eden Avcı, “Meclis üyeleri, kentin geleceği için önemli kararlara imza atarlar. Meclis üyeliği partilere güç kazandıran bir unsurdur. Ama Sayın Kocamaz, meclis üyelerini ve önerilerini hiçe sayıp bildiğini okumaya ve inatlaşmaya devam ederse, o mecliste kendisinden başka hiç kimsenin hükmü yok demektir. Bu da demokrasi için son derece tehlikelidir.” diye konuştu. Bu üslubun siyasi partileri zayıflatmak, birlikte yönetim anlayışını sekteye uğratmak anlamı taşıdığını ifade eden Avcı, Başkan Kocamaz’ın ihale sürecini protesto eden otogar işletmecilerini ‘ellerindeki rant gidecek diye başka firmalara baskı yaparak ihaleye sokmamakla’ suçlamasına da sert tepki gösterdi. Avcı, bu ithamdan dolayı savcıları göreve davet ettiklerini söyledi.

Kocamaz’ın, “Eski düzene dönmek isteyenler duvara toslayacaklar.” şeklindeki sözünü kendisine iade ettiklerini ifade eden Avcı, “Asıl duvara toslayacak olan bu ‘dediğim dedik’ anlayıştır. Bizler ekmeğimizin derdindeyiz. Rant iddialarını buyursun ispatlasın. Bizler sayın başkanın bu dayatmacı, hakaret içeren ve işi inada bindiren uygulamalarından bıktık. Süreç, tek adamcılığa doğru gidiyor. Hem kentimiz hem iş yerimiz hem de yurttaşlar adına endişeliyiz.” diye konuştu. Cuma günü yapılacak meclis toplantısında, fiyat tespit komisyonu kurulması önerisinin yeniden gündeme gelmesini umut ettiklerini sözlerine ekleyen Avcı, “Bizler meclisten ve komisyondan çıkacak karara uyacağız ama sayın başkanın tek başına buna karar vermesi bizleri rahatsız etmiştir. Meclisin diğer bileşenleri de Başkan Kocamaz ile aynı karardaysa (ki değiller) o zaman saygıyla karşılayacağız.” diye ifade etti.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.