Ortopedi uzmanları Konya’da buluştu

Ortopedi uzmanları Konya’da buluştu

Konya Bölgesel Ortopedi ve Travmatoloji bilgi güncelleme toplantısının 11. Konya’da gerçekleşti.

onya Bölgesel Ortopedi ve Travmatoloji bilgi güncelleme toplantısının 11. Konya’da gerçekleşti. Konya Farabi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Klinik Başkanı Prof.Dr. Mehmet Arazi tarafından organize edilen toplantıya Türkiye’nin duayen ortopedi ve travmatoloji hocaları katılarak mesleki alanındaki bilgi ve tecrübelerini paylaştılar.
Dedeman otelde devam eden toplantı üç oturumda gerçekleşti. Kalça Artoplatisi, Diz artroplastisi, Diz ve Kalça artroplastisi uygulamaları hakkında güncel bilgi paylaşımı yapıldı.

whatsapp-image-2024-05-06-at-13-53-25-1.jpeg

Diz ve Kalça artroplastisi cerrahileri dünyada en sık yapılan ortopedik girişimlerdendir diyen Prof.Dr. Arazi, “Uygun teknikle yapıldığı zaman çok yüksek başarı oranları elde edilmektedir. Özelikle hastalardaki diz ve kalça eklemi gibi çok işlevsel eklemlerin fonksiyonlarını kaybettiği ileri derecedeki kireçlenme gibi durumlarda bu cerrahileri yapmaktayız. Özelikle gelişen teknoloji sayesinde bu cerrahiler hastalarımızda çok ciddi iyileşmeler sağlamakta ve hayat kalitelerini arttırmaktadır. Bu konudaki son güncel gelişmeleri ülkemizin bu konuda duayen hocalarıyla beraber tartıştık. En ince ayrıntılarına kadar soru cevap şeklinde güzel bir toplantı oldu. Burada önemli olan cerrahi eğitimi usta çırak ilişkisidir. Konya’ya, ülkemize yıllardır eğitim veren kıdemli hocalarımız geldi. Bu hocalarımız Türkiye için bir değerdir. Ayrıca şehrimize gelmeleri de çok anlamlıdır” dedi.
Farabi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Klinik Başkanı Prof.Dr. Mehmet Arazi, ülkemize ve şehrimize değer katmaya devam edeceklerini, bu toplantıya katılan ekip arkadaşlarımıza, deneyimlerini cömertçe paylaşan eğitici hocalarımıza tüm meslektaşlarımıza teşekkür ettiğini belirtti.
Toplantı katılımcılara sertifika takdimi yapılarak, toplu resim çekimiyle son buldu.

Kaynak:M. Ali Nurullahoğulları

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.