Onu sizden iyi biliyoruz

Onu sizden iyi biliyoruz

Konya İnanç Özgürlükleri 191. hafta basın toplantısını gerçekleştirdi. Kayalıparkta gerçekleşen basın açıklamasını platform adına Musa Kazım Yılmaz yaptı

“Onların dediklerini söyleseydik” sözleriyle konuşmasına başlayan Musa Kazım Yılmaz, “Onların dediklerini söyleseydik, peygamberlere yalancılar derdik. Allah’ın indirdiği kitapları insanlar yazdı derdik. Allah’ın peygamberlerine ilahlar derdik. Allah’a oğullar ve kızlar isnat ederdik. Allah’a ortak ilahlar var derdik. Ümmilere karşı bize bir sorumluluk yoktur derdik. İnsanların kazandıklarında bizler için de bir pay vardır derdik. Salihlere ve sıddıklara sahtekarlar derdik. İnananlara mürteci, yobaz derdik. Allah’a yolunda cihad edenlere teröristler derdik. Allah yolunda katledilenlere, ölüler derdik” dedi. “Biz onları tanıyoruz” diyen Yılmaz, şunları kaydetti: “Allah’ın emirlerine asi gelenler onlar. Kibir ve istikbarla Allah’a isyan edenler onlar. Yeryüzünü fesada boğup ıslahtan alıkoyanlar onlar. Onlar, ben sizin Rabbiniz değil miyim deyip Firavunlaşanlar, iman etmeyi dahi kendi iznine tabi kılanlar onlar. Onlar, öldürmeyi ve diriltmeyi kendi ellerinde sayan Nemrutlaşanlar, peygamberleri katledenler, kitapları tahrif edenler onlar. Kitaba ve onun ahkâmına savaş açanlar onlar. Ekini, nesli, iyiyi, güzeli katleden onlar. Onlar, soykırımın alasını yapan Amerikanlar. Aztek’leri, Maya’ları, Kızılderi’lileri katleden onlar. Onlar, insanları yurtlarından çıkarıp köleleştiren baronlar, kıtaları sömürüp, toprakları işgal edenler onlar.”

Emperyalizmin dost ve müttefiklerine de sözlerinin olduğunu aktaran Yılmaz, “Ona İslam’ın karanlık yüzü, İslam’ı terör gösteren adam dediler. Onu işgallerin ve katliamların ana sebebi saydılar. İşgalcileri, katliamcıları görmediler, utanmadılar. Onu sivillerin öldürülmesiyle suçladılar, milyonlarca sivili katledenlerle aynı masaya oturup onları alkışladılar. Konjönktürel şartlar dediler, Reel politik salatalar yediler. Muhabbetten, kardeşlikten dem vurdular. Hümanizm şarkıları söyleyip, kardeşlerimizin katline göz yumdular. Tövbeye davet ediyoruz onları af dilemeye Allah’tan, özür dilemeye çağırıyorum.  Fakat o da bu ailenin bir ferdiydi. Bu ümmetin acılarıyla dertlenirdi. Öyle olmasaydı terk eder miydi lüks hayatı, milyar dolarları. Bizler, doğruyu ararken yanlışa isabet edenle, yanlış üzere ısrar edeni ayırt etmesini biliriz. Hele batıla hak elbisesi giydirip onu hakikat diye sunanı daha iyi biliriz. Hata ve kusurlarının bağışlanmasını Allah’tan niyaz eder, ümmetten onun için hoşgörü bekleriz. Bazılarının kafirlere, zalimlere, işgalcilere gösterdikleri hoşgörü kadar olmasa bile” dedi. Onu çok iyi tanıdıklarını anlatan Yılmaz, gençliğinin baharında ‘Yok mu İslam topraklarının izzetini koruyacak gençler?’ çağrısına koşarak giden biri olduğunu söyledi. “İşgalci Rus’lara karşı en ön cephede coşarak gidendi, kıyam öncülerine, Şeyh Enverlere, Hattap’lara nicelerine rehberlik edendi” diyen Yılmaz, firavunların karşısında bir asa-i Musa, bir balta-i İbrahim olarak dikildiğini söyledi.  Açıklamanın platform üyeleri 192. haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere dağıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.