Okumayı öğrendikleri yıl ilk kitaplarını yazdılar

Okumayı öğrendikleri yıl ilk kitaplarını yazdılar

Özel Gündoğdu Koleji birinci sınıf öğrencileri kendi eğitim öğretim süreçlerini içeren kitaplarını yazdılar.

Özel Gündoğdu Koleji birinci sınıf öğrencileri kendi eğitim öğretim süreçlerini içeren kitaplarını yazdılar. Sınıf öğretmeni Rukiye Erkan’ın okuttuğu 1-A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde bir yıl boyunca hem okuma yazmayı öğrendiler hem de kendi

Sınıf öğretmeni Erkan, “Sevgi Tohumlarım” dediği öğrencileri ile geçirdiği bir yıllık eğitim öğretim sürecini ve kitapların oluşumunu şöyle anlattı: “2022 -2023 Eğitim Öğretim yılına Özel Gündoğdu Koleji 1/A Sınıfında sevgili öğrencilerimle ‘Sevgi, Saygı, Sağlık, Doğruluk, Dürüstlük ve Başarı’ parolasıyla yolculuğa başladık. Sevgi tohumlarım, harflerin dünyasında hayal kurarak, oynayarak, eğlenerek, canlandırarak, yaparak ve yaşayarak okuma yazmayı öğrendiler. Kıymetli aileleriyle her harfimizi kurabiyelerle taçlandırdık. Okuma ve yazmayı drama ile zevkli hale getirdik. Çok kitap okuyarak kitap dostu oldular. Değerlerimiz üzerine tekerlemeler, yazılar, şiirler yazdılar. Akademik başarı ile beraber sosyal yönlerinin gelişmesi için pek çok etkinlikler yaptılar. Doğa dostu öğrencilerim tohumdan fidan yetiştirdiler. Yavru TEMA olup ekolojik okur yazarlığa adım attılar. Öğrencilerimizin yaşadıklarından sonuçlar çıkaran, sorumluluk sahibi, empati kurabilen, araştırmacı, özdenetim sahibi bireyler olmalarını hedefledik.”

Erkan, öğretim yılı boyunca verdikleri destekler sebebiyle okul müdürü Sayın Kerem Öten’e, müdür yardımcımız Nihan Tuzcu’ya ve öğrenci velilerine de teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.