Okul öncesi şenliği makam ziyaretiyle başladı

Okul öncesi şenliği makam ziyaretiyle başladı

2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılı Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri kutlama törenleri çerçevesinde Meram Türk Anneler Derneği Anaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin Vali

Öğretmen Fuat Altan Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileri ise İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin’i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek minik öğrencilerle sohbet eden Vali Doğan, “Okul öncesi eğitim ülkemiz ve şehrimiz için çok önemlidir. Çocuklarımız küçük yaşlarda okul kültürüne alışmalarını sağlıyor ve okula adapte olmalarını kolaylaştırıyor. Aynı zamanda okul öncesi eğitim çocuklarımızın zihinsel gelişimlerini çok olumlu şekilde geliştiriyor” diye konuştu.

Okul öncesi eğitim şenliğinin önemi hakkında bilgi veren Halil Şahin ise, “Şenliğin amacı, okul öncesi eğitimin önemi vurgulamak, toplumda farkındalık oluşturma ve okul öncesi eğitimin yaygınlaşmasını sağlamaktır. Şenliğimiz mayıs ayı boyunca devam edecek. Eylem planı dâhilin de her gün farklı etkinliklerle toplumun dikkati çekilmeye çalışılacak” dedi. Gelecek yıl 5 yaş grubu çocukların okul öncesi eğitimlerinin zorunlu olacağını da vurgulayan Şahin, “Okullarımızın fiziki imkanları artırılacak. Şu an şehrimizde 5 yaş grubu okullaşma oranı yüzde 82. Gelecek eğitim öğretim yılında bunu yüzde 100’e getireceğiz” diye konuştu.

Vali Aydın Nezih Doğan ziyareti sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, kendi makamında Öğretmen Fuat Altan Anaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin ziyaretini kabul etti.

MUSTAFA AKÇA

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.