Okul 42 isimli tiyatro oyunu beğeni topladı

Okul 42 isimli tiyatro oyunu beğeni topladı

Meram Niyaz Usta İlköğretim Okulu ikinci kademe ( 67 ve 8) sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan Tiyatro ve Şiir Dinletisi Özel Meram Diltaş İlköğretim Okulu Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.

Öğrencilerin sergilediği tiyatro ve şiir dinletisi sanatsever velilerce beğeniyle izlendi.

Meram Niyaz Usta İlköğretim okulunda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak ikinci kademe öğrencileri (6 -7 ve 8) sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Okul 42” isimli tiyatro esere Özel Diltaş İlköğretim Okulu Tiyatro salonunda velilerin katılımıyla sahnelendi.

Programa Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı İbrahim Adalmaz, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel ve Şube Müdürleri ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Programın açılış konuşmasını yapan Niyaz Usta İlköğretim Okulu Müdürü Murat Koçak, “Okulumuz 2006 yılında eğitim öğretime başladı. Henüz 4 yıllık bir mazimiz olmasına rağmen Konya’da kendisinden söz ettiren okullar arasında yer almaktan mutluyuz. Akademik başarılarımız her geçen yıl artarak devam etmektedir. Akademik başarılar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle desteklendiği zaman anlam kazanacağı düşüncesindeyiz. Bu amaç, doğrultusunda Okulumuz Türkçe Öğretmenleri Ayşe Gündüz, Alaaddin Koçer tarafından hazırlanan ve ikinci kademe öğrencileri tarafından sahnelenecek “ Okul 42” isimli tiyatro eseriyle birlikteyiz. Öğrencilerimiz küçük ama yeteneklerinin ne kadar büyük olduğunu göreceğiz. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Niyaz Usta İlköğretim Okulu ikinci kademe öğrencilerinin rol aldığı “Okul 42” isimli oyuna sahneledi. Tiyatro eserinin bölüm aralarında ise okul öğretmenlerinden Alaaddin Koçer’in okuduğu şiirleri dikkatle dinlendi. Öğrencilerin oyun içindeki performansından dolayı programa katılan sanatsever veliler,  tiyatro eserinin sona ermesinin ardından öğrencileri bol bol alkışladılar. Program sonunda emeği geçen öğretmenlere protokol üyeleri tarafından plaket verildi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.