Ökten, tecrübelerini paylaştı

Ökten, tecrübelerini paylaştı

İnşaat mühendisliği mesleğinde uzun yıllar hizmet eden şehirlerin yapılanmasına önemli katkılar sağlayan tecrübe ve kariyer sahibi isimler, İnşaat Mühendisleri(İMO)Odası Konya Şubesinin organize ettiğ

İnşaat mühendisliği mesleğinde uzun yıllar hizmet eden şehirlerin yapılanmasına önemli katkılar sağlayan tecrübe ve kariyer sahibi isimler, İnşaat Mühendisleri(İMO)Odası Konya Şubesinin organize ettiği kariyer günlerinde meslektaşlarıyla buluşuyor.  Kariyer günlerinin ilkine meslekte yaklaşık 50 yıllık geçmişi olan, ülke çapında inşaat mühendisliği alanında önemli hizmetlerin altına imzasını atan Prof. Dr. Sadettin Ökten’le start verildi. Düzenlenen programda ilk olarak İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) Konya Şube Başkanı Ali Çınar, “İnsanlığın ihtiyacı olan her türlü yapılara hizmet eden güvenli yapılaşma sürecinde görev alan bir meslek gurubuyuz. Mesleğimizin önemine binaen Konya Şubesi’nde bulunan yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte kariyer planlaması yaptık” dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası(İMO)Konya Şube Başkanı Ali Çınar’ın konuşmasından sonra inşaat mühendisliğinde adeta bir duayen olan Prof. Dr. Sadettin Ökten meslekteki 50 yıllık tecrübesinde öne çıkanları Konyalı meslektaşlarıyla paylaştı. Özellikle mühendislik ve mimarlık fakültelerinde verilen eğitimlerin altını çizen Ökten mühendislik eğitiminin önemini vurguladı. Yurt dışı deneyimlerini de aktaran Ökten’in samimi ve zaman zaman esprili üslubu katılımcılar tarafından beğeni ile karşılandı. Ökten, iki saatten fazla süren konuşmasında katılımcıların sorularını da cevaplandırdı.    

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.