Öğrencilerin şiir dinletisi ilgi gördü

Öğrencilerin şiir dinletisi ilgi gördü

Karatay Lisesi Şiirler Sevdamız; Şiir Dinletisi ve Resim Sergisi Açılışı programı düzenlendi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda gerçekleştirilen programda Karatay Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin hazırlayıp sunduğu şiir dinletisi yapıldı. Programa; Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, Karatay Lisesi yöneticileri, öğretmenleri, mevzun olan ve okuyan öğrencilerle öğrenci ebeveynleri katıldı. Şiir dinletisi programı açılışında konuşan Mehmet Hançerli, “Bende Karatay Lisesi’nden mezun oldum. Karatay Lisesi beldemize çok şey kazandırmıştır. Okulumuzun daha güzel ve yeni bir binaya kavuşması gerekiyor. Bunu da biz yöneticiler en kısa sürede yapacağız. Karatay Lisesi’ne 32 derslikli yeni bir okul yapacağız” dedi.

 

Karatay Lisesi’nin başarılarıyla göz doldurduğunu aktaran Ali Ergun da, “Milli Eğitim olarak hedefimiz kanunda da geçtiği gibi, Atatürk ilkelerine bağlı, ahlaklı, vatanı ve milletini severek kendini özümseyen insan yetiştirmektir. Köklü bir tarihi olan Karatay Lisesi de bu amaçla eğitim ve öğretimine devam etmektedir” diye konuştu.

 

Karatay Lisesi Müdürü Fehmi Ceylan ise, “Okullar geleceğimiz. Çocuklar ailelerin ve bizimdir. Çocuklarımızın yedekleri yok. Bunu bilerek görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. Toplumda ne kötülük gelirse bilgisizlik ve ilgisizlikten gelir. Çocuklarımızla ne kadar ilgilenirsek, toplumumuz o kadar bilgili ve özüne sadık olacaktır. Burada aile ve biz öğretmenlere büyük görev düşüyor. Bu amaç doğrultusunda elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Okullarının her alanda çok başarılı olduğunu da belirten Fehmi Ceylan, okul olarak başarılarını daha üst seviyelere çıkartacaklarını söyledi.

 

Konuşmalar sonrası Karatay Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin dile getirdiği birbirinden güzel şiirler seslendirildi. Öğrencilerin seslendirdiği şiirler dinleyicilerden büyük alkış aldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.