Öğrencilere plaketleri takdim edildi

Öğrencilere plaketleri takdim edildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2010 -2011 eğitim-öğretim yılı sonucu ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin dünya ve Türkiye genelinde gerçekleştirilen; bilim, olimpiyat, spor, resim, halk oyunları ve ok

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2010 -2011 eğitim-öğretim yılı sonucu ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin dünya ve Türkiye genelinde gerçekleştirilen; bilim, olimpiyat, spor, resim, halk oyunları ve okuma yarışmalarında dereceye girenlere yönelik plaket takdimi programı düzenlendi. 91 ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisine başarılarından dolayı plaketleri takdim edildi. Ahmet Kayhan Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen plaket törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Plaket töreni ‘Küçükler Geleneksel Dalda Halk Oyunları’ yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Barbaros İlköğretim Okulu Halk Oyanları ekibinin gösterimiyle başladı. Plaket töreni açılışında konuşan Halil Şahin, öğrencilerin başarılarıyla Türkiye ve Konya’yı dünyada temsil etmekten gurur duyduklarını söyledi.

‘BAŞARILARIN DEVAMINI BEKLİYORUZ’

2010-2011 eğitim-öğretim yılının bugün son erdiğini belirten Şahin, “Bugün 430 bin öğrencimiz yaz tatiline giriyor. Başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirdiğimizi düşünüyorum. 91 öğrencimiz dünyada ve Türkiye’de yapılan çeşitli branşlarda dereceye girdiler. Öğrencilerimizin başarılarını gururla takip ediyoruz. Öğrenciler ülkemizin gelecekleri. Geleceğimiz bu çocuklarımıza bağlı. Eğitimciler olarak onları gelecek yıllara başarılı bir şekilde hazırladığımız için mutluyuz” dedi.

Türkiye’yi ve Konya’yı gerçekleştirilen yarışmalarda başarılı bir şekilde temsil ettikleri için onur duyduklarını da dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, sözlerini şöyle tamamladı: “Şehrimizin okul öğrencileri ve okul takımları uluslararası yarışmalarda iyi bir şekilde temsil ettiler. Dünyada ve Türkiye’de ilk üçe girerek birçok alanda birinci olduk. Tüm branşlarda derecelerimiz var. Öğrencilerimizin sergilemiş olduğu başarılardan dolayı öğrencilerin öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ediyorum. Şehir olarak okullarımızın başarılarının devamını diliyorum.”

Program öğrencilere plaket sunumuyla tamamladı.

MUSTAF AKÇA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.