Öğrencilerden Renkli Ve Eğlenceli İngilizce Meslek Tanıtımı

Öğrencilerden Renkli Ve Eğlenceli İngilizce Meslek Tanıtımı

Hacı Kerim Yardımlı İmam- Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan mesleklerin İngilizce tanıtımına yönelik etkinlik, öğrenci ve öğretmenler tarafından beğeniyle izlendi.

Hacı Kerim Yardımlı İmam- Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan mesleklerin İngilizce tanıtımına yönelik etkinlik, öğrenci ve öğretmenler tarafından beğeniyle izlendi. Her bir mesleğe uygun kıyafetleri ve aksesuarları üzerlerinde taşıyan öğrencilerin yabancı dildeki tanıtımı ve uygulamaları etkinliği izleyen öğrencilerde renkli ve eğlenceli görüntüler bıraktı.

Yeni eğitim öğretim yılını yine birbirinden farklı ve faydalı etkinliklerle açan Hacı Kerim Yardımlı İmam- Hatip Ortaokulu’nda bu defa da 6-A sınıfı öğrencilerinin hazırladığı İngilizce meslek tanıtımı uygulaması hem mesleklerin daha iyi tanıtılmasını sağladı hem de yabancı dilin daha iyi öğrenilmesine fırsat oluşturdu. 14 öğrencinin temsil ettiği aralarında polis, mühendis, aşçı, hemşire, şarkıcı, manken, stilist ve hakim gibi popüler mesleklerin kıyafet ve teçhizatlarını taşıyan öğrencilerin kısa gösterileri derslerin uygulama ile daha iyi anlaşılmasını sağladı.

ÖĞRENCİLERDE DİŞ DOKTORU KORKUSU!

İngilizce öğretmeni İlkim Aytekin’in hazırladığı faaliyette öğrenciler kimi zaman üzerlerine giydikleri önlük ve boyunlarına taktıkları steteskop ile doktor görünümüne bürünürken kimileri ise başlarında güvenlik kaskları ile inşaat mühendisi olarak kendilerini İngilizce tanıttı. Sembolik diş doktorunun sınıflardaki öğrencilerin diş kontrolünü yapması ise öğrencilerin neşeli anları paylaşmasına neden oldu. Polis kıyafetli öğrencinin ise temsili olarak bir suçlunun kulağını çekerek nasihatlarda bulunması gösteriyi izleyen öğrencileri kahkahalara boğdu.

Etkinlik hakkında bilgi veren Okul Aile Birliği Başkanlığı öğrencilerin ilgisini çekebilecek yeni proje ve etkinliklerin yıl boyunca devam edeceği bilgisini verdi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.